TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
Terim: "Yarı final maçı, devlerin randevusu olacak'' 21.06.2008
Terim: "Yarı final maçı, devlerin randevusu olacak

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, ''Almanya ile yapacağımız yarı final maçı, devlerin randevusu olacak'' dedi. Fatih Terim, Hırvatistan maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında, maçı her iki takımın da kazanabileceğini belirterek, çok kritik bir gol yediklerini ve hemen ardından da çok kritik bir gol attıklarını belirterek, ''Futbolda sırtınızın yere gelene kadar pes edilmemesi gerektiğini herkese gösterdik. Hakem son düdüğü çalana kadar maçı bırakmamak ve mücadeleyi son ana kadar sürdürmenin maçın kazanılmasındaki etkisi çok büyük'' diye konuştu.

Bu takımın 2 yıllık bir takım olduğunu belirten Terim, şunları söyledi: ''2 senelik bir çalışmanın sonunda böylesine büyük bir şampiyonada tarihimizde ilk kez yarı finale kaldık. Çok mutluyum. Meslektaşım Biliç'in ve takımının, yedikleri şok golden sonra takım halinde bir çöküntü yaşamaları normaldir. Bir takım için bu zorluğun altından kalkmak da mümkün olmayabilir. Hırvatlar'ı yenmemizde bu şok psikolojinin etkili olduğunu düşünüyorum.

70 milyonu sevindirdiğimiz için çok mutluyum. Ancak benim halkımdan bir isteğim var. Lütfen bizim sevincimiz başkalarının üzüntüsü olmasın.

Ülke olarak daha çok başarılar kazanmamız gerekiyor. Bu saatten sonra Almanya ile yapacağımız yarı final maçı devlerin randevusu olacak. Bugünkü galibiyetle bütün dünyaya kendimizi hatırlatmış olduk.''

MAÇIN ADAMI HAMİT ALTINTOP

UEFA tarafından maçın adamı seçilen Bundesliga lideri FC Bayern Münih takımının futbolcusu Hamit Altıntop da toplantı öncesinde kupasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, yarı finalde Almanya'ya karşı yapacakları mücadelenin kendileri açısından sıkıntı yaratmayacağını söyledi.

Altıntop, ''Ben inanıyorum ki bizim takım sadece Almanya'ya karşı değil, bütün takımlara karşı da başarılı olabilecek bir takım. Hocamızın dediklerini sahada yaparsak yenemeyeceğimiz takım'' diye konuştu.

HIRVATİSTAN TEKNİK DİREKTÖRÜ BILIC

Hırvatistan Teknik Direktörü Slaven Biliç de yaptığı açıklamada, bu maçın inanılmaz bir sonu olduğunu belirterek, ''Türkiye maçının son 2 dakikasını tarif etmem mümkün değil. Herhalde yaşamım boyunca da tarif edemem'' dedi.

Biliç, Türkiye maçının inanılmaz bir sonunun olduğunu ifade ederek, ''Biz Türkler'den daha iyi rakipleri yendik. Maçın penaltılara kalması bizim için bir şoktu. Herşey bitmiş gibi gözüküyordu. Bütün bunlara karşın elenmeyi haketmedik'' diye konuştu.

Biliç, Türkiye nin 3. kez bir maçı geriden gelerek kazandığını belirterek, ''İlginç bir biçimde kazanıyorlar. Hem kaliteleri var hem de başka birşey var. O yalnızca Türkler'de var onun ne olduğunu tarif edemiyorum, anlayamıyorum. Böyle giderlerse final oynarlar. Bu yenilgiyi unutmamız mümkün olmayacak. Yaşamımız boyunca da aklımızda kalacak'' dedi.

Biliç, yarın yeni bir güne başlayacaklarını, biraz ağlayıp üzüleceklerini, ancak yaşamın da sürdüğünü sözlerine ekledi.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.