TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
A Milli Takım'a kutlama mesajları 21.06.2008
A Milli Takıma kutlama mesajları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Göksal Toptan Milli Takımımızın, Hırvatistan zaferi sonrası kutlama mesajları gönderdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı finale yükselmesinden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i telefonla arayarak kutladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Avusturya'ya gitmeden önce Erdoğan'a ''Bu maça gidip galibiyeti getirin. Yarı final maçına ben gideyim, final maçını da birlikte izleyelim'' biçiminde temennisini ilettiği belirtildi.

Açıklamada Gül'ün, Futbol Federasyonu Başkanı Doğan ile maçtan önce görüşerek başarı dilediği ve maçtan sonra da yeniden arayarak, başarıda emeği olan herkesi gönülden kutladığı kaydedildi.

Gül'ün, Terim'i de telefonla aradığı ifade edilen açıklamada, Terim'in, başarıya ulaşacağına inandığını ve milli takımın tarihe geçecek bir ilke daha imza atarak Türkiye'nin adını finale yazdıracağına olan inancını vurguladığını ve başarılarının devamını dilediği bildirildi.

Köksal Toptan: ''Allah bundan sonra da yolunuzu açık etsin''

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i telefonla arayarak kutladı. Terim'e, kendilerini gururlandırdıklarını söyleyen Toptan, ''Allah bundan sonra da yolunuzu açık etsin'' dedi.

Öte yandan Toptan, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'a bir kutlama mesajı gönderdi.

Toptan, mesajında, yenik duruma düşüp, ''herşey bitti'' denilen bir anda bile büyük bir mücadeleyle galip gelen milli takımı, futbolcuları inanç ve azimleri dolayısıyla gönülden kutladığını bildirdi.

Toptan, mesajında şunları kaydetti: ''Futbolcularımız, Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselip ilk 4 takım arasına kalarak büyük bir başarı elde etmişlerdir. Milletimize büyük bir gurur ve sevinç yaşatmışlardır. Bu başarının bize büyük bir moral ve motivasyon sağlayacağına inanıyorum.

Futbolcularımızın yarı finalde de başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle, futbolcularımızın elde ettiği bu önemli başarı dolayısıyla futbolcularımızı, teknik heyeti, milli takım sorumlularını ve tüm emeği geçenleri kutluyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.''

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.