TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
Taraftar Koordinasyon Merkezi tekrar Basel'de 21.06.2008
Taraftar Koordinasyon Merkezi tekrar Baselde

Euro 2008 şampiyonası  öncesi çalışmalarına başlayan Taraftar Koordinasyon Merkezi (TKM), Milli Takım'ın Viyana'daki başarısının ardından Basel'e döndü.

Çeyrek final karşılaşması için Viyana'da bulunulan sürede taraftarlarımızın desteğini pozitif bir şekilde oluşturmaya çalışan ekip, çalışmalarını daha da hızlandırarak sürdürecek. Turnuvaya katılan 16 ülke arasında taraftar bakımından UEFA ve Organizasyon Kurulu'nun büyük beğenisini kazanan Türk taraftarlarımız, tutum ve davranışlarını bu şekilde devam etmesini bekliyor. UEFA yetkililerinin her maç öncesi Ulusal Takımımızın oynayacağı stadyumlarda düzenli olarak yapılan toplantılarda, Türk seyircisinin hiç sorun yaratmayan bir grup olduğunu ve Avrupa ülkelerine örnek olacak davranışlarda bulunduklarını belirttikleri kaydediliyor.

Taraftar Koordinasyon Merkezi Proje Sorumlusu Prof. Dr. Hasırcı, 25 Haziran 2008 Çarşamba günü Almanya ile oynanacak maçın kültürler arası uyum açısından da çok önemi olduğunu belirterek, "Taraftarlarımız bu maçta da, bu güne kadar olduğu gibi aynı centilmenliği sürdürmelerini diliyoruz. Almanya'nın Türkiye için bir ikinci vatan olduğunu, ayrıca bu maç öncesi ve sonrasında Türk-Alman taraftarlarının tıpkı diğer maçlarda olduğu gibi el ele ve birlikte eğlenmelerini bekliyoruz. Her maç sonunda alınan galibiyetlerden kaynaklanan heyecanlarımızı pozitif anlamda denetim altında tutmalıyız" dedi.

Türkiye'de galibiyetler sonucunda çevresine zarar veren taraftarlara da seslenen Hasırcı; "Ne olur sevincinizi üzüntüye, kedere çevirmeyiniz ve kesinlikle silah kullanmayınız. Sevincimizin hüzüne dönüşmesi ne ulusal takımımızın sporcu ve teknik kadrosunu sevindirir, ne de bize birşey katar" şeklinde konuştu.

Türk Milli Takımı'nın inanılmaz başarılara imza atarak Avrupanın ilk 4 takımı arasına girmiş olması son derece önemli bir başarı olduğunu belirten Prof.Dr. Hasırcı, bu başarının Almanya karşısında da devam edeceğini ifade ederek, "Kaybedilse bile ulusal takımımızın buraya kadar gelmiş olmasının yanında taraftarlarımızın şu ana kadar ki tutum ve davranışlarının, şampiyon bir takıma yakışır nitelikte. Aynı tutuma devam etmeleri gerekir. Ayrıca bu maçı kaybeden olmayayacaktır. Kaybetmiş olmayı düşünmek bile hiç bir zaman dünyanın sonu olmayacaktır. Centilmence ve fair-play'e uygun davranmak çok ama çok önemli. Kazanan dostluk, uyum ve insanlık olacak ve bu da Türk-Alman ilişkilerinde daha sağlıklı bir başlangıç için fırsat olacaktır" dedi.

Ulusal takımımızın başarısını kutlayan Hasırcı Almanya karşısında görev yapacak Sporcu ve Teknik kadroya başarılar dilerken, şayet bizlerin TKM olarak katkımız olduysa mutlu olacağız" diyerek sözlerini, "Haydi hep birlikte tekrar son maç için Viyanada olalım" şeklinde bitirdi.


 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.