TR
EN
E- Bülten

Cumhuriyet Kupası devam ediyor 26.10.2010
Cumhuriyet Kupası devam ediyor
Geri
İleri

1996 doğumlu oyuncuların katıldığı Cumhuriyet Kupası'nda ikinci gün sona erdi. A Milli Takım Teknik direktörü Guus Hiddink'in izlediği karşılaşmalar sonuncunda A grubunda İstanbul Anadolu Karması, B grubunda İstanbul Avrupa/Trakya Karması zirvede yer aldı.

TFF Futbol Genel Direktörlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası, ikinci gün maçları ile devam etti. TFF Riva tesislerinde 8 bölge karması arasında gerçekleşen turnuvayı bugün A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink ziyaret etti. Hiddink, genç oyuncuları izleyip, genç milli takımlar oyuncu seçmeleri ve bölge karma turnuvaları ile ilgili bilgi aldı.

Yaptığı açıklamada genç oyunculara daha fazla şans vereceğini söyleyen Hiddink, Ersun Yanal'ın genç oyuncuların gelişimi konusunda önemli çalışmaları olduğunu ve onlarla yakından ilgilendiğini, bu nedenle kendisiyle sürekli genç oyuncular hakkında fikir alışverişinde bulunduğunu belirtti.

Elit ve yerel ligler ile Avrupa'daki yetenekli gençleri taramak için düzenlenen bölge karmaları turnuvaları ile hem Genç Milli Takımlar'a oyuncu kazandırmak hem de kulüplere bir seçme havuzu yaratmak hedefleniyor.

"Oynuyorlar, eğleniyorlar, eğitiliyorlar ve seçiliyorlar" sloganıyla gerçekleştirilen turnuvada  futbolculara yönelik çeşitli eğitimler düzenleniyor. Bu kapsamda, TFF Hakem ve Gözlemci İşleri Müdürü Sürhat Müniroğlu "Oyun Kuralları ve Etik", Genç Milli Takımlar mentor Turgay Biçer ise "Takımdaşlık" konularında eğitim veriyor.

1996 doğumlu futbolcuların oynayabildiği Cumhuriyet Kupası'na İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa/Trakya, Ege/Akdeniz, Karadeniz, Anadolu, Güney Marmara (Bursa,Sakarya), İç Anadolu ve Avrupa karmaları katılıyor.

2. Gün Sonuçları:

İstanbul Anadolu Karması 4-1 Karadeniz Karması
Ege/Akdeniz Karması 6-1 Anadolu Karması
İstanbul Avr./Trakya Karması 1-1 İç Anadolu Karması
Güney Marmara Karması 1-2 Avrupa Karması

1. Gün Sonuçları:

İstanbul Anadolu Karması 5-0 Ege/Akdeniz Karması
Karadeniz Karması 2-1 Anadolu Karması
İstanbul Avr./Trakya Karması 3-0 Güney Marmara Karması
İç Anadolu Karması 2-2 Avrupa Karması

A Grubu

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

P

1. İstanbul Anadolu Karması

2

2

0

0

9

2

6

2. Ege/Akdeniz Karması

2

1

0

1

6

5

3

3. Karadeniz Karması

2

1

0

1

3

5

3

4. Anadolu karması

2

0

0

1

2

8

0

B Grubu

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

P

1. İstanbul Avrupa/Trakya Karması

2

1

1

0

4

1

4

2. Avrupa Karması

2

1

1

0

4

3

4

3. İç Anadolu Karması

2

0

2

0

3

3

2

4. Güney Marmara Karması

2

0

0

2

1

5

0

Geri
İleri