TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Oğuz Çetin ve Rüştü Reçber antrenör kurslarını ziyaret etti 5.09.2020
Oğuz Çetin ve Rüştü Reçber antrenör kurslarını ziyaret etti

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ve TFF Futbol Gelişim Direktörü Yardımcısı Rüştü Reçber, Erzurum'da devam eden antrenör lisans kurslarını ziyaret etti.

Kurslarda görev yapan antrenör eğitimcilerinden eğitimlerle ilgili bilgi alan Çetin ve Reçber, kursiyerlerle de sohbet etti ve onların görüşlerini dinledi. Ziyaretle ilgili bir değerlendirme yapan TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, antrenör eğitiminin önem verdiği konuların başında geldiğini söyledi. Bu nedenle kursları bizzat görmek istediğini belirten Çetin, antrenör eğitimcilerinin önerilerinin, kursiyerlerin de geri bildirimlerinin eğitimde ekibiyle birlikte belirleyecekleri yol haritasında kendilerine yardımcı olacağını dile getirdi.

Kurs müfredatlarının hazırlanması, eğitim içeriklerinin zenginleştirilmesi ve antrenör eğitiminde sürekliliğin sağlanması için yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirten Oğuz Çetin, talimatlarda da bazı değişiklikler yapacaklarını söyledi. Antrenör eğitimcilerini daha donanımlı hale getirmeye yönelik çalışmaları da olduğunu belirten Çetin, ''Antrenör eğitimlerinin çıtasını yükseltmek için uluslararası alanda FIFA ve UEFA ile ülkemizde ise futbolun paydaşları ve üniversitelerle iş birliği içinde olacağız. Başta teknoloji olmak üzere tüm enstrümanlardan yararlanacağız. 2007 yılında Jira Konvansiyonu üyesi olan TFF, geçen 13 yıl içinde antrenör eğitiminde önemli mesafe kat etti. Biz hedefi daha da büyüterek Türkiye'yi antrenör eğitiminde marka ülkeler arasına sokmak istiyoruz'' dedi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Yardımcısı Rüştü Reçber de Erzurum'da UEFA Elit A, UEFA A ve UEFA B kurslarına yaptıkları ziyaretten olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını söylerken, yeni eğitimler ve projelerle antrenör eğitimini geliştireceklerini belirtti.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.