TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Antrenör Eğitim Programı'ndaki yenilenme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor 26.12.2020
Antrenör Eğitim Programındaki yenilenme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün Antrenör Eğitim Programı'nın yenilenme sürecinde gerçekleştirilen çalışma grubu toplantılarının dördüncüsü 14-25 Aralık 2020 tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

UEFA A Antrenör Eğitim Programı'na odaklı gerçekleştirilen organizasyonda teorik ve pratik ders içerikleri, sunumları ve dokümanları üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi. Sunumlar Prezi programı kullanılarak görsel açıdan daha zengin hale getirildi. Ayrıca antrenör eğitimcileri yenilenen konuların sahadaki yansımalarını değerlendirmek üzere sahaya çıktı.  

Bunların yanında Dr. Elif Yurdakul, antrenör eğitimcilerinin mentorluk becerilerini geliştirici bir eğitim verdi. FGD Antrenör Eğitim Programı yenilenme çalışmalarının beşincisi Ocak 2021'de gerçekleştirilecek. Bu etapta gerçek temelli ve aday antrenör  odaklı yeni bir yaklaşımla kurgulanan eğitim programlarının saha pratikleri yapılacak. Yeni anlayış ile eğitimler akıcı oyun içinde antrenör eğitimcileri tarafından aday antrenörlere verilecek. Onlar da bu yöntemle saha uygulamalarını piyonlar aracılığıyla yapacak.  Ocak ayındaki buluşmada UEFA Pro Lisans ve UEFA Elit A müfredatlarına yoğunlaşılacak.

22-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Antrenör Eğitimcileri Programı ile başlayan antrenör eğitimi yenilenme çalışmaları kapsamında daha önce düzenlenen toplantılarda; ''Yetenek Tespitinin Temelleri'', ''Yeteneğin Göstergeleri'', ''Yetenek Seçiminde Kriter Belirleme'', ''Maç ve Oyuncu İzleme'', ''Futbolda Teknoloji Kullanımı'', ''Veri Toplama Yöntemleri ve Bilgi Yönetimi'', "Müfredat Okur Yazarlığı", "Yetişkin Eğitiminde Eğiticinin Rolleri", "Eğitim Süreçlerinde Beceri Eğitimi", "Eğitim İçeriklerinin Seçimi ve Düzenlenmesi", "Öğretim Model ve Yaklaşımları" ile "Ölçme ve Değerlendirme" konuları detaylı şekilde ele alınmıştı.
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.