TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programı'nın sertifika töreni Riva'da yapıldı 9.02.2021
Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programının sertifika töreni Rivada yapıldı
Geri
İleri
TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programı'nın sertifika töreni Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda yapıldı.

Törene; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Futbol Gelişim Direktörü Yardımcısı Rüştü Reçber ve antrenör eğitimcileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Nihat Özdemir, "Futbol her geçen gün değişiyor. Antrenörlerimizde bugünkü ve gelecekteki futbola uyum sağlamak için kendilerini güncelliyor. Bunun anahtarı da eğitim. Futbol Gelişim Direktörlüğümüz Eylül 2020'den bu yana çalışma grupları düzenliyor. Bu süreçte gerek Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hamit Altıntop, gerekse futbol gelişim direktörümüz Sayın Oğuz Cetin ve Yardımcısı Rüştü Reçber, çok önemli çalışmalar yapıyor. İlk olarak tüm eğitim programlarını güncellediler. Böylece antrenör eğitimcilerimiz, mesleki gelişimlerinin dışında, ilk kez uygulanan farklı çalışma programları ile ideal antrenör eğitimcisi standartlarına kavuştular. Bugün burada sertifikalarını alacak olan tüm antrenör eğitimcilerini tebrik ediyorum. Kendilerine, Türk futboluna verdikleri ve bundan sonra verecekleri emekler için de teşekkür sunuyorum" dedi. 

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop da konuşmasında organizasyona emeği geçenleri kutlarken bu imkanı sağlayan Başkan Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu'na teşekkür etti. Geçmişteki uygulamaların analizlerini yaparak yeni bir sistem belirlediklerini ve çözüm odaklı hareket ettiklerini ifade eden Altıntop, "Antrenör eğitimcilerimiz zorlu bir eğitim sürecinden geçti. Şimdi öğrendiklerini sahada gösterme vakti. Artık bir değişim var. Bilime dayalı metot var. 5-6 yıla güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Antrenör eğitimcilerimiz; siz inanırsanız çocuklarımız çok daha iyi yerlere gelecek" dedi. Altıntop, "Şenol Hocamızın hep dediği gibi genel resmi görmek zorundayız. Sadece skor değil, skora giden yol bizim için değerli. Hep kenetlenelim. En büyük destekçinizin ben olduğumu bilin. Herkese başarılar diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı. 

Antrenörlere hitap eden A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Dünden daha iyi durumdayız. Geçmişte eğitimci bulamazken şimdi eğitici kadroları tekrar eğitiliyor. Uluslararası oyuncular yetiştirmeliyiz. Bunun için de uluslararası düşünen antrenörlere ihtiyaç var. Bu zamana kadar yaptıklarımızın karşılığını bugün alıyoruz. Yeni başarılar istiyorsak yeni düşünceler üretmemiz gerekiyor. Onu da sizler yapıyorsunuz. Kendinizi sıradan biri olarak görmeyin. Oldukça önemli bir görev yapıyorsunuz. Gelecek olan nesilleri eğitiyoruz. Oğuz Hocayı, Rüştü Hocayı tebrik ediyorum. Siz yapacaksınız, biz yapacağız, birlikte yapacağız. Üstte yarışırken altta ise güçlü alt yapı oluşturmak zorundayız. Bu eğitimler yapılırken büyük emekler veriliyor. Bu nedenle TFF Başkanımıza ve yönetimine destekleri için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.  

TFF FGD eğitim Koordinatörü Dr. Erden Or, Türkiye'de antrenör eğitiminin dünden bugüne gelişimi ve şu anda gerçekleştirilen antrenör eğitimcisi eğitim programında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, TFF Antrenör Eğitimcisi Eğitim Programı'nda uzmanlık alanında eğitim verecek antrenör eğitimcilerinin sertifikalarını takdim etti. 

Antrenör eğitiminde köklü değişiklikler

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönettiği Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programı kapsamında bugüne dek altı toplantı gerçekleştirildi. TFF'nin tüm eğitici antrenörlerinin, antrenör eğitim programlarında görev alan tüm akademisyenlerin ve diğer eğitimcilerin katıldığı programda antrenör eğitiminde köklü değişiklikler gerçekleştirildi. ''Gerçek Temelli" ve "Aday Antrenör" odaklı olarak tamamıyla yeni bir yaklaşımla şekillendirilen eğitimlerin içerikleri geliştirilirken, öğretim metotlarında ve de sunum tekniklerinde radikal değişikliklere gidildi. Programda yeni oluşturulan müfredatın pilot saha uygulamaları da yapıldı.
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.