TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın 3. yüz yüze eğitim aşaması sona erdi 28.01.2022
Pro Lisans Antrenör Eğitim Programının 3. yüz yüze eğitim aşaması sona erdi
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın 3. yüz yüze eğitim aşaması aşaması tamamlandı. 21 aday antrenörün yer aldığı programda  'Periyotlama', 'Beslenme ve Performans', 'Sosyal Medya ve Antrenör' başlıklı dersler 2-6 Ocak 2022 tarihleri arasında online olarak verildi. Programın örgün eğitim bölümü ise 24-28 Ocak 2022 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı. 

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde, FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa tarafından yürütülen programda; Doç. Dr. Alper Aşçı, Doç. Dr. Osman Ateş ve İsmail Kısa'nın eğitmenliğinde 'Kombine Antrenman' konusu işlendi. Ayrıca grup çalışması formatında 'Duran Top Organizasyonları' eğitimi gerçekleştirildi. Saha uygulamaları ağırlıklı bu eğitimlerin yanında Dr. Erden Or tarafından  'Antrenörlükte Yenilikçilik ve Yaratıcılık' ve 'Öfke Kontrolü' konulu dersler verildi. Eğitimin tamamlanması sonrası bir açıklama yapan TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, yenilenme dönemi sonrası düzenlenen ilk UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın bir aşamasını daha başarıyla geride bıraktıklarını söyledi. 

Aday antrenörlerin yaratıcılıklarını daha rahat ortaya koyabildikleri bir eğitim iklimi oluşturduklarını ifade eden Çetin, bu yaklaşımlarının çok iyi sonuç verdiğini gözlemlediğini vurguladı. Antrenör eğitimi piramidinin en tepesinde yer alan UEFA Pro Lisans Eğitim Programı'nın, yeni dönemde birçok farklı unsurdan oluştuğunu hatırlatan Oğuz Çetin, bu çerçevede UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'na katılan adayların kulüplerinde ziyaret edildiğini ve bu uygulamanın süreç içinde devam edeceğini bildirdi.
 
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.