TR
EN
E- Bülten

Antrenör eğitim programları sürüyor 25.03.2022
Antrenör eğitim programları sürüyor
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından mart ayında düzenlenen antrenör eğitim programları tamamlandı. 14-23 Mart tarihleri arasında UEFA A15 ve 15-24 Mart tarihleri arasında UEFA B14 gruplarının birinci etap programları Antalya'da gerçekleştirildi.  

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in bizzat başında bulunduğu programlar, "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları destek veriyor. İçerik olarak da yenilenen programlarda aday antrenörler farklı kriterlere göre değerlendirme süreçlerinden geçiyor.

Antrenör eğitim programlarının ilk etabına katılacak olan aday antrenörlerle online zoom toplantıları yapılırken, ilk etabı tamamlanan eğitimlerde; planlama ilkeleri, yaş gruplarına göre antrenman planlama dersi Doç. Dr. Alper Aşcı, beslenme ve sıvı alımı, spor yaralanmaları dersi Aslı Aksel, antrenörlük bilgisinin geliştirilmesi konusu Serkan Emre Sefa, etkinlik yönetimi dersi Dr. Erden Or, futbolda motivasyon ve özerklik destekleyici antrenörlük konusu Prof. Dr. Gökçe Erturan tarafından online olarak interaktif bir şekilde aday antrenörlere anlatılıyor.

Antrenör eğitim programları nisan ayı içerisinde açılacak olan UEFA B ve UEFA A programları ile devam edecek.
Geri
İleri