TR
EN
E- Bülten

TFF ile UEFA arasında antrenör eğitimi toplantısı düzenlendi 21.04.2022
TFF ile UEFA arasında antrenör eğitimi toplantısı düzenlendi
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu'nun daveti üzerine İstanbul'a gelen UEFA Futbol Gelişim Direktörü Maxwell Scherrer ve UEFA Futbol Gelişim Müdürü Frank Ludolph, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen antrenör eğitimi konulu toplantıya katıldı. 

TFF'nin antrenör eğitimiyle ilgili çalışmalarının ve geleceğe dönük projelerinin ele alındığı toplantıda; Scherrer ve Ludolph'un yanı sıra Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, Dış İlişkiler ve Millî Takımlar İdari Direktörü Buğra İmamoğulları ile Antrenör Eğitimcileri Serkan Emre Sefa ve Yılmaz Yüksel yer aldı. 

İlk bölümde FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, TFF'nin antrenör eğitimi alanında yaptığı yenilikleri anlatan bir sunum yaparken, TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin de çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgi verdi. Çetin, yapmış olduğu bilgilendirmede, Türk futbolunun gelişimine katkı sağlayacak bir antrenör jenerasyonu yaratmayı hedeflediklerini vurguladı. 

Toplantıda ayrıca UEFA heyetine profesyonel liglerde görev alan teknik direktörlerin çalışma süreleri ve performans bilgileri hakkında hazırlanan veri tabanı da tanıtıldı. Yeni dönem antrenör eğitim programlarının içerikleri ve süreci hakkında karşılıklı fikir alışverişi yapılırken, önümüzdeki dönemde açılması planlanan antrenör eğitim programları konusunda da UEFA'dan destek talebinde bulunuldu. 

Scherrer ve Ludolph, TFF'nin atmış olduğu adımları takdirle karşıladıklarını ve Türk futbolu için sevindirici hamlelere tanıklık ettiklerini ifade ederek, antrenör eğitim programlarının UEFA düzenlemelerine uygun biçimde revize edilip yürütülmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Toplantının ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Millî Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ise şunları söyledi: "TFF olarak, antrenör eğitimi konusunu ülke futbolunun gelişiminde en önemli yapı taşlarından biri olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, UEFA'nın seçkin isimlerini tesislerimizde ağırlamaktan mutlu olduk. Her alanda olduğu gibi antrenör eğitimi konusunda da UEFA ile güçlü bir iş birliği içindeyiz. Yapmış olduğumuz yeniliklerin Türk futbolunun geleceğine olumlu yansıyacağına inanıyoruz." 
Geri
İleri