TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Antrenör eğitim programları devam ediyor 26.04.2022
Antrenör eğitim programları devam ediyor
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından 12-25 Nisan tarihleri arasında 1 UEFA A ve 4 adet UEFA B Antrenör Eğitim Programı düzenlendi. Antalya'da gerçekleştirilen eğitimlere toplam 120 aday antrenör katıldı.

"Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenlenen programlarda aday antrenörler yenilenen müfredat ile eğitim alırken, farklı kriterlere göre değerlendirme süreçlerinden geçti.

Programların bizzat başında bulunan TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, yaptığı değerlendirmede antrenör eğitiminde yüksek bir standart yakaladıklarını belirtti. Kısa süre önce Türkiye Futbol Federasyonu'nun daveti üzerine İstanbul'a gelen UEFA Futbol Gelişim Direktörü Maxwell Scherrer ve UEFA Futbol Gelişim Müdürü Frank Ludolph ile yapılan toplantıda TFF'nin antrenör eğitimindeki yenilikleri ve geleceğe yönelik projelerini anlattıklarını hatırlatan Çetin, UEFA yetkililerinin yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını, bundan da büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, yeni dönemde de hız kesmeden yollarına devam edeceklerini, hem yeni programlar hem de mevcut programların geliştirilmesiyle antrenör eğitimindeki ilerlemenin süreceğini  bildirdi.

Antrenör eğitim programları mayıs ayı içerisinde açılacak olan UEFA B ve UEFA A programları ile devam edecek.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.