TR
EN
E- Bülten

UEFA Pro Lisans Programı'nın 5. yüz yüze eğitim aşaması tamamlandı 27.05.2022
UEFA Pro Lisans Programının 5. yüz yüze eğitim aşaması tamamlandı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın beşinci ve son yüz yüze eğitim aşaması sona erdi. İstanbul'da yapılan programın son gününde futbolda kalite güvence sistemi kurup federasyon ve kulüplere danışmanlık hizmeti veren Belçika orijinli Double Pass firmasından Stig Meylemans ve Hans Vander Elst, genç oyuncu gelişimi ve bu oyuncuların A takıma entegrasyonu konusunda kulüp yönetim modeli sundular. Ayrıca bir dönem A Milli Takım'ın psikolojik danışmanlığını yapan Prof. Dr. Acar Baltaş, liderlik ve takım yönetimi konusunda eğitim verdi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde gerçekleştirilen UEFA Pro Lisans Programı'nı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürüttü. TFF'nin antrenör eğitimcilerinin de hazır bulunduğu programda, UEFA Antrenör Eğitimcisi John Peacock da gözlemci ve danışman sıfatıyla yer aldı. Programa; Sven - Göran- Eriksson, Metin Tekin ve  Zeki Önder Özen de konuk oldu.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, yaptığı değerlendirmede çok başarılı bir programı geride bıraktıklarını söyledi. 5 yüz yüze eğitim aşamasının yanında, zoom toplantıları ve kulüp ziyaretlerini de içeren uzun bir süreci tamamladıklarını belirten Çetin, "Aday antrenörlerimizin programın başından bugüne gösterdiği gelişimi görmek mutluluk verici. Uzun bir hazırlık dönemi sonrası oluşturduğumuz içeriği antrenör eğitimcilerimizin de katkısıyla aday antrenörlerimiz çok iyi sunduğumuzu düşünüyorum." dedi. Tez ve uygulama sınavı etaplarıyla UEFA Pro Lisans Programı'nın biteceğini ifade eden Oğuz Çetin, antrenör eğitiminde yeniliklerin süreceğini de sözlerine ekledi.
Geri
İleri