TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
UEFA B Kaleci Antrenörlüğü Güncelleme Programı'nın ikincisi İstanbul'da yapıldı 30.09.2022
UEFA B Kaleci Antrenörlüğü Güncelleme Programının ikincisi İstanbulda yapıldı
UEFA B Kaleci Antrenörlüğü Güncelleme Programı'nın ikincisi 27-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da yapıldı. Teorik derslerin yanı sıra grup çalışmalarını da içeren eğitimde Kasımpaşa Spor Kulübü'nün tesislerinde gerçekleştirilen saha uygulamaları da yer aldı.

Programda UEFA Kaleci Antrenörü Eğitimcisi Martin Thomas da gözlemci ve danışman olarak hazır bulundu. 21 aday antrenörün katıldığı UEFA B Kaleci Antrenörlüğü Güncelleme Programı'nda; Rasim Kara, Ferhat Odabaşı, İlker Avcıbay ve Erbil Bozkurt kaleci antrenörü eğitimcileri olarak görev aldı. FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, 'UEFA'nın Eğitim Felsefesi' ve 'Yetişkin Eğitimi' konularında ders verirken, U17 Kız Milli Takımı Teknik Sorumlusu Nazlı Ceylan Demirbağ, kadın futbolu başlıklı bir sunum yaptı.

Programı yöneten TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, kaleci antrenörlüğü eğitimi alanında önemli adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi. Daha önce Türkiye'de verilmemiş bir lisans olan UEFA B Kaleci Antrenörlüğü için UEFA'dan onay almayı başardıklarını hatırlatan Çetin, bu aşamadan sonra düzenlenen ikinci güncelleme programının da son derece başarılı geçtiğini belirtti. Hem öğretim metodu hem de içerik olarak yenilenen kaleci antrenörü eğitimlerinin Türk futboluna ciddi katkı sağlayacağını ifade eden Oğuz Çetin, UEFA B Kaleci Antrenörlüğü Güncelleme Programı'na tesislerini açarak büyük destek veren Kasımpaşa Spor Kulübü'nün CEO'su Serkan Reçber'e teşekkürlerini sundu.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.