TR
EN
E- Bülten

Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın İkinci Yüz Yüze Eğitim Etabı Başladı 13.12.2022
Pro Lisans Antrenör Eğitim Programının İkinci Yüz Yüze Eğitim Etabı Başladı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 Dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın ikinci yüz yüze eğitim etabı İstanbul'da başladı.

Liderlik temalı bu modülün açılışında, TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin yönetiminde, iletişim konulu bir önceki etaba dair bir geri bildirim seansı yapıldı. Daha sonra TFF Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, aday antrenörlerin aktif şekilde katıldığı antrenör ve liderlik başlıklı bir eğitim verdi. Bu derste Katar'da devam eden 2022 FIFA Dünya Kupası'ndan güncel örnekler de ele alındı. Bu eğitimin ardından antrenör ile takım kaptanının paylaşacağı sorumluluklar, antrenörün saha içi liderini belirlemesi ve yönetimi konuları incelendi. Geçmişten günümüze kaptan profilleri çeşitli örneklerle değerlendirildi. Günün son bölümünde ise aday antrenörler, gruplar halinde ödev sunumlarını yaptı.

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde gerçekleştirilen programı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürütüyor. 2022-2023 dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı, 2023 yılının Eylül ayında sona erecek.

Geri
İleri