TR
EN
E- Bülten

Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın İkinci Yüz Yüze Eğitim Etabı Tamamlandı 16.12.2022
Pro Lisans Antrenör Eğitim Programının İkinci Yüz Yüze Eğitim Etabı Tamamlandı
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 Dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın ikinci yüz yüze eğitim etabı İstanbul'da yapıldı.

Liderlik temalı bu modülün açılışında ilk olarak TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin yönetiminde, iletişim konulu bir önceki etaba dair bir geri bildirim seansı gerçekleştirildi. 'Antrenör ve Liderlik', 'Antrenör ile Takım Kaptanının Paylaşacağı Sorumluluklar', 'Problem Çözme ve Karar Verme' konularının ele alındığı programda, aday antrenörler ödev sunumlarını da yaptı.

UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nda, Adana Demirspor'un teknik direktörü Vincenzo Montella, aday antrenörlerle bir araya geldi. İtalyan çalıştırıcı, FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or'un moderatörlüğünde gerçekleşen sohbet toplantısında liderlik kavramına bakışını ve kendi liderlik tarzını anlattı. Aday antrenörlerin sorularını yanıtlayan Montella, futbolculuk ve antrenörlük yaşamından örnekler vererek deneyimlerini paylaştı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, programın ikinci aşamasının sona ermesinin ardından yaptığı değerlendirmede üç gün süren yoğun ve verimli bir eğitimi geride bıraktıklarını söyledi. Her etapta aday antrenörlerin derslere katkısının arttığını vurgulayan Çetin, Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella'ya da katılımından dolayı teşekkür etti. Oğuz Çetin, 20-24 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek üçüncü modül öncesinde aday antrenörlerin katılacağı online eğitimlerin düzenleneceğini, aday antrenörlerin bu süreçte verilen ödevlerle ilgili sunumlar yapacaklarını ve bu sayede eğitimde süreklilik sağlanacağını belirtti.

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde gerçekleştirilen program, 2023 yılının Eylül ayında sona erecek.