TR
EN
E- Bülten

UEFA Pro Lisans Programı'nın Üçüncü Yüz Yüze Eğitimi Antalya'da Başladı 21.03.2023
UEFA Pro Lisans Programının Üçüncü Yüz Yüze Eğitimi Antalyada Başladı
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 Dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın üçüncü yüz yüze eğitim etabı Antalya'da başladı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in bizzat başında bulunduğu ve "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenlenen eğitimin bu aşaması saha uygulamalarından oluşuyor. Piyon oyuncu gruplarının destek verdiği saha çalışmalarında aday antrenörler öncelikle kendi oyun felsefelerine yönelik kurgular oluştururken, farklı senaryolara karşı stratejiler de geliştiriyor. 24 Mart'ta sona erecek eğitimde ayrıca daha önceki aşamalara yönelik geri bildirimler ve ödev sunumları da yapılıyor.

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde gerçekleştirilen program, 2023 yılının Eylül ayında sona erecek.

Geri
İleri