TR
EN
E- Bülten

Antrenör Eğitimleri Antalya'da Devam Ediyor 17.05.2023
Antrenör Eğitimleri Antalyada Devam Ediyor
Türkiye Futbol Federasyonu, antrenör eğitiminde hem programlar hem de UEFA'dan alınacak onaylar açısından yoğun bir döneme giriyor. Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen, 36. grubun UEFA B Eğitim Programı ilk aşaması Antalya'da başladı. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde, antrenör eğitimcisi Osman Üstünel'in sorumluluğunda düzenlenen programda, Seyit Cem Ünsal da antrenör eğitimcisi olarak yer alıyor. Program kapsamında Doç. Dr. Osman Ateş aday antrenörlere atletik performans eğitimi verdi.

Bu programı 22 Mayıs'ta Antalya'da başlayacak UEFA Kaleci B eğitimi takip edecek. Programı UEFA'nın kaleci antrenörlüğü eğitiminde Türkiye'den sorumlu olan Martin Thomas bizzat denetleyecek. Eğitimin sonunda TFF, UEFA'dan uzun süredir beklediği UEFA Kaleci B lisansını alarak önemli hedeflerinden birini gerçekleştirmiş olacak.

29 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın dördüncü modülü TFF'nin Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisileri'nde gerçekleştirilecek. Bu arada TFF'nin UEFA C lisansını almak için yaptığı girişimler de hız kazandı. Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, amaçlarının haziran-temmuz aylarında UEFA yetkililerinin denetiminde UEFA C Antrenör Eğitim Programı açarak bu lisansı da Türkiye'ye kazandırmak olduğunu söyledi. Bu konuda yoğun uğraş verdiklerini ifade eden Çetin, çalışmaların olumlu yönde ilerlediğini belirtti.

Orjinal boyutları için tıklayınız