TR
EN
E- Bülten

UEFA Kaleci B Programı’nın İlk Aşaması Antalya’da Yapıldı 26.05.2023
UEFA Kaleci B Programı’nın İlk Aşaması Antalya’da Yapıldı
Türkiye Futbol Federasyonu’nun lisans almak için başvuru yaptığı UEFA Kaleci B Programı’nın ilk aşaması 22-26 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in bizzat yönettiği eğitimde sorumlu olarak Ferhat Odabaşı ve Erbil Bozkurt, antrenör eğitimcisi İlker Avcıbay ile Genç Milli Takımlar kaleci antrenörleri Alkan Birlik ve Bilgesu Aydın yer aldı. Programda UEFA'nın kaleci antrenörlüğü eğitiminde Türkiye sorumlusu olan Martin Thomas da  denetmen sıfatıyla hazır bulundu. Teorik dersler ile saha uygulamalarının yapıldığı eğitimde ayrıca teknik sorumlu Volkan Demirel’in aday antrenörlerle bir araya geldiği sohbet toplantısı düzenlendi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin yaptığı değerlendirmede, eğitimin son derece başarılı geçtiğini, UEFA yetkilisi Martin Thomas’ın organizasyondan olumlu izlenimler ile ayrıldığını söyledi. UEFA B Kaleci B lisansı için uzun süredir uğraş verdiklerini hatırlatan Çetin, TFF’nin bu eğitimi düzenleyebilmesi için gerekli belgeyi kısa zaman içinde alacağına inandığını belirtti. 
 
Geri
İleri