TR
EN
E- Bülten

Oğuz Çetin ve Emrah Aykurt, UEFA Antrenör Eğitim Konferansı'na Katıldı 21.09.2023
Oğuz Çetin ve Emrah Aykurt, UEFA Antrenör Eğitim Konferansına Katıldı
UEFA'nın 3 yılda bir düzenlediği Antrenör Eğitim Konferansı İsviçre'nin Nyon kentinde yapıldı. UEFA'nın ev sahipliğinde 55 ülke federasyonunun katılımı ile gerçekleşen organizasyonda Türkiye Futbol Federasyonu'nu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ve Antrenör Eğitim Programları Teknik Koordinatörü Emrah Aykurt temsil etti.

Geleceğin oyununu şekillendirme ana temasıyla organize edilen 14. UEFA Antrenör Eğitim Konferansı'nda; antrenör eğitim programlarının gelişimi, kadın futbol antrenörlüğünün gelişimi ve kadın antrenör sayısının artırılması, kaleci antrenörlüğü, atletik performans başlıkları ele alınırken, futbolda güncel trendler üzerine de değerlendirmeler yapıldı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, konferansın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: "UEFA tarafından getirilen yenilik ve güncellemeleri yakından takip ediyoruz. Özellikle yeni antrenör lisanslarını ülkemize kazandırmak adına UEFA Teknik Gelişim Sorumlusu Frank Ludolph, UEFA Antrenör Eğitimcisi John Peacock, Kadın Antrenör Eğitimi Uzmanı Sonja Kienzler ve UEFA C Eğitim Sorumlusu Les Howie ile sürekli iletişim halindeyiz. En kısa sürede yeni programları eğitimlerimize entegre edeceğiz. Bu organizasyon antrenör eğitimlerinde son gelişmeleri gözlemlememiz ve güncel trendler hakkındaki görüşleri dinlememiz açısından çok faydalı oldu. Konferansın yanında ikili temaslarla da bilgi alışverişinde bulunduk."

 
Geri
İleri