TR
EN
E- Bülten

UEFA B/A Birleşik Eğitim Programı'nın Kulüp Ziyaretleri Yapıldı 26.09.2023
UEFA B/A Birleşik Eğitim Programının Kulüp Ziyaretleri Yapıldı
UEFA B/A Birleşik Eğitim Programı'nın 6. modül eğitimi öncesi kulüp ziyaretleri gerçekleştirildi. 18 aylık bir süreye yayılan, dokuz yüz yüze eğitim ile modüller arasında gerçekleştirilen online eğitimlerden oluşan UEFA B/A Birleşik Eğitim Programı'nın 5. modül eğitimi 20-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılmıştı.

Programda aday antrenörler; "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" yeni eğitim metodoloji çerçevesinde saha çalışmalarında oyun kurgularını ve felsefelerini ortaya koydu. Beşinci etap eğitimlerinin tamamlanmasının ardından aday antrenörler eğitim programları süresince almış oldukları saha ve pratik eğitimleri güncelleyerek, kendilerine verilen konular üzerinden bulundukları kulüplerde saha pratiklerini gerçekleştirdi. Programın bu aşamasında UEFA B/A Birleşik Eğitim Program Sorumlusu Antrenör Eğitimcisi Serhat Sütlü ve Antrenör Eğitimcisi Fatih Serkan Albayrak, Eyüpspor ile Beşiktaş kulüplerini ziyaret ederek, aday antrenörlerin saha performanslarını gözlemlediler ve değerlendirmeye tabii tuttular. Eyüpspor Altyapı Tesisleri'nde aday antrenörler Arda Turan, Uğur Uçar, Engin Baytar, Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri'nde ise aday antrenörler Burak Yılmaz ve Mehmet Topal saha çalışmalarını gerçekleştirdiler.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, tamamlanan eğitimle ilgili yaptığı açıklamada, "2022  Aralık ayından itibaren süre gelen programın beşinci etabını bitiren aday antrenörlerin yeterlilik seviyelerini daha iyi bir noktaya yükseltmeleri adına kulüp ziyaretleri ile onları destekliyor ve gözlemliyoruz. Aday antrenörlerimizin antrenör eğitim programında "Antrenör, Ortam, Oyuncu, Oyun" ana başlıklarına odaklanmalarını sağlayarak sürekli öğrenme ortamında gelişimlerine katkı sunmayı ve içsel motivasyonlarını geliştirmeyi hedefliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız