TR
EN
E- Bülten

Futbol Gelişim Projesinde İlk Saha Çalışmaları Yapıldı 11.11.2023
Futbol Gelişim Projesinde İlk Saha Çalışmaları Yapıldı
Geri
İleri
Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle hayata geçirilen Futbol Gelişim Projesi'nin pilot uygulaması Sakarya'da başladı.

Proje kapsamında öncelikle  Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilköğretim okullarında görev alacak olan sınıf öğretmenlerine, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ndeki Eğitim Yönetim Sistemi Antrenörlerine ve ayrıca Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Fakültesi Futbol Uzmanlık Alanı 4. sınıf öğrencilerine Grassroots Gönüllü Liderlik Sertifika Programı kapsamında futbola özgü temel dersler online olarak aktarıldı. Ardından pratik saha çalışmalarının uygulanması ile 240 öğretmenin eğitim programı bitirildi.

Projenin ortaokullar bölümünde görev alacak beden eğitimi öğretmenlerine yönelik yapılan eş zamanlı eğitim programında ise çocuk futbolu antrenör lisansı sertifika programının teorik dersleri online olarak işlendikten sonra pratik saha çalışmalarına geçildi. Yoğun ilginin olduğu bu projede TFF'nin sekiz antrenör eğitimcisi görev aldı. Bu eğitim programının ardından 80 beden eğitimi öğretmeni okullarında çalışmalara başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, proje ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Futbol Gelişim Projesi'ne Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin verdiği büyük destek ve öneme dikkat çeken Çetin, "Sayın Başkanımızın her aşamasını yakından takip ettiği Futbol Gelişim Projesi'nin Sakarya'daki ilk uygulamasında teorik dersleri ve saha çalışmalarını yaptık. Öğretmenlerimiz, eğitmenlerimiz, öğrencilerimiz çok konsantre bir şekilde eğitimlere katıldı. Herkes binlerce çocuğa ulaşma hedefi olan bu büyük projeye katkı sağlamak için gayret sarf ediyor. Futbolu okullara taşımak geleceğimiz açısından son derece önemli. Şu ana kadar gösterilen ilgi memnuniyet verici. Futbol Gelişim Projesi kısa süre içinde diğer illere de taşınacak." şeklinde konuştu.

Geri
İleri