TR
EN
E- Bülten

UEFA Kaleci B Programı'nın 2. Etabı Antalya'da Yapıldı 17.11.2023
UEFA Kaleci B Programının 2. Etabı Antalyada Yapıldı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu'nun lisans almak için başvuru yaptığı UEFA Kaleci B Programı'nın 2. etabı 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı.

Eğitim kapsamında; "Duran Toplar", "Geriden Oyun Kurma ve Kaleciye Pas", "Ortaları Savunma", "Kalecinin 1v1 Kaldığı Pozisyonlar" konulu saha uygulamaları ile "Kalecilerde Performansı Etkileyen Psikolojik Faktörler", "Vaka İncelemeleri", "Kalecilikte Temel Atletik Unsurlar ve Modern Oyun ile İlişkisi", "Anatomi", "Gelişim Evreleri", "Kronolojik Yaş ve Enerji Sistemleri" konulu teorik dersler yapıldı.

Eğitim sonrası değerlendirmelerde bulunan Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, "İlk etabını Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz UEFA Kaleci B Programı'nı Martin Thomas'ın değerli katkı ve geribildirimleri ile tamamladık. Bu belgenin eğitim programlarımıza dahil  olmasıyla birlikte yeni nesil kaleci antrenörü profili çerçevesinde, gelişim odaklı sürekli öğrenme ortamını yaratma fırsatımız olacak." ifadelerine yer verdi.

Eğitimde sorumlu olarak Ferhat Odabaşı ile antrenör eğitimcileri Serdar Kulbilge, Sinan Sevim, Bilgesu Aydın, Doç. Dr. Alper Aşçı ve Dr. Duygu Karadağ yer aldı. Programda UEFA'nın kaleci antrenörlüğü eğitiminde Türkiye sorumlusu olan Martin Thomas da  denetmen sıfatıyla hazır bulundu. 

Antrenör eğitim programları 19-25 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek UEFA C 2. Etap Eğitimi ile devam edecek.

Geri
İleri