TR
EN
E- Bülten

Agah Ruşen Çetin, Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programı'nı Ziyaret Etti 24.11.2023
Agah Ruşen Çetin, Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programını Ziyaret Etti

TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Futbol Gelişim Direktörlüğü, Akademi ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin, İstanbul'da UEFA C Antrenör Eğitim Programı ile eşzamanlı olarak yapılan TFF Antrenör Eğitimcileri Eğitim Programı'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in de hazır bulunduğu ziyarette antrenör eğitimcileri ile bir araya gelen Çetin, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Programın katılımcıları ile görüştükten sonra açıklamalarda bulunan Agah Ruşen Çetin, TFF olarak en önem verdikleri konuların başında eğitimin geldiğini söyledi. Antrenör eğitimcilerinin futbolun gelişiminde stratejik rolü olduğunu ifade eden Çetin, "Kaliteli antrenörler yetiştirmenin yolu kaliteli antrenör eğitimcilerine sahip olmaktan geçiyor. Bu sebeple antrenör eğitimcilerimizin günümüz futbolunun tüm dinamiklerine hakim, vizyon sahibi, gelişime açık olmaları şart. Düzenlenen iç eğitimlerle onların futbolumuza çok daha iyi hizmet edecek konuma ulaşmalarını sağlıyoruz." dedi.

TFF'nin antrenör eğitiminde dünyanın en başarılı ülkeleri arasında yer alması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Agah Ruşen Çetin, "Futbol Gelişim Direktörlüğümüz mevcut antrenör eğitim programlarını başarıyla gerçekleştiriyor. Bunun yanında eğitimlerimize yenilerini eklemek için de UEFA ile sürekli temas halindeyiz. UEFA C ve UEFA Kaleci B programlarını antrenör eğitimcilerimiz ve aday antrenörlerimizin katkılarıyla, UEFA gözlemcilerinin katılımıyla son derece iyi şekilde yaptık. Kısa süre içinde bu eğitimlerimizle ilgili onayların geleceğine inanıyoruz. Eğitimde sürekli gelişim odaklı felsefemiz çerçevesinde başka yeniliklere de imza atacağız." şeklinde konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ise Agah Ruşen Çetin'e ziyaretinden dolayı teşekkür ederken, TFF Yönetim Kurulu'nun eğitim alanında kendilerine büyük destek verdiğini, bunun da antrenör eğitimcilerine motivasyon sağladığını kaydetti. 

 
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız