TR
EN
E- Bülten

UEFA C Antrenör Eğitim Programı'nın 2. Aşaması İstanbul'da Yapıldı 24.11.2023
UEFA C Antrenör Eğitim Programının 2. Aşaması İstanbulda Yapıldı
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün antrenör eğitim programlarına eklemek için uzun süredir yoğun çaba harcadığı UEFA C Antrenör Eğitim Programı'nın 2. aşaması İstanbul'da yapıldı.

UEFA Eğitim Sorumlusu Les Howie'nin gözetmen olarak katıldığı ilk aşama programda aday antrenörlere; ‘Grassroots Antrenörlüğü ve Futbol Liderliği’, ‘Yaş Gruplarına Göre Etkinlik Planlaması’, ‘Hareket Eğitimi, Öğrenme ve Öğretim Yöntemleri’, ‘Teknik, Beceri ve Dar Alan Oyunları’ konu başlıklarında eğitimler verilmişti. Temmuz ayındaki ilk aşama sonrası ara süreçte staj çalışmaları ile antrenörlük becerilerini geliştiren aday antrenörler, zoom toplantıları ile çalışmalarını antrenör eğitimcileri ile paylaştı. İkinci etap eğitimlerinde ‘Fonksiyonel’, ‘Dar Alan Oyunları’, ‘Oyunun Bölümleri’, 11v11 saha çalışmalarının yanı sıra ‘Antrenman Kavramı ve Yüklenme Prensipleri’, ‘Yaş Gruplarına Göre Antrenman Planlaması’, ‘Maç günü Planlaması’  ve ‘İletişim’ konuları aday antrenörler tarafından antrenör eğitimcileri gözetiminde interaktif olarak ele alındı. Programda; Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt, antrenör eğitimcileri Nur Mustafa Gülen, Aytürk Kıyıcı, Tuğçe Mercan ve Bilgesu Aydın görev aldı. Ayrıca TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Prof. Mehmet M.Yorulmazlar ve yönetim kurulu üyeleri de eğitimin yapıldığı Kavacıkspor Tesisleri’ni ziyaret etti. 

UEFA C Antrenör Eğitim Programı ile eş zamanlı olarak Antrenör Eğitimcileri Hizmet İçi Güncelleme Programı da antrenör eğitimcileri Furkan Köseoğlu, Aşkın Çift, Benjamin Fuchs, Altan Aksoy, Aydın Yılmaz, Erkan Ferin, Ahmet Gün ve Sercan Görgülü'nün katılımı ile gerçekleştirildi. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, programların tamamlanmasının ardından eğitimlere dair bilgilendirmede bulundu. UEFA C Antrenör Eğitim Programı’nı başarıyla tamamladıklarını bildiren Çetin, 2024’ün ilk yarısında UEFA’nın karar vermesini beklediklerini ve olumlu yanıt gelmesi halinde TFF’nin UEFA C Antrenör Eğitim Programı düzenleme hakkı kazanacağını ifade etti. Antrenör Eğitimcileri Eğitimi Programı’na da değinen Oğuz Çetin, bu organizasyonun 2024 yılının ocak ayında UEFA yetkililerinin gözetiminde Antalya’da TFF antrenör eğitimcilerine yönelik düzenlenecek eğitime hazırlık niteliği taşıdığını belirtti. TFF’nin bünyesine yeni antrenör eğitimcilerinin katıldığının altını çizen Çetin, bu isimlerin eğitimlerini tamamlamasıyla daha geniş bir eğitimci kadrosuyla antrenör eğitim programlarını gerçekleştireceklerini söyledi.
 
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız