TR
EN
E- Bülten

TFF FGD Heyetinden Trabzonspor ve Çaykur Rizespor Akademilerine Ziyaret 28.11.2023
TFF FGD Heyetinden Trabzonspor ve Çaykur Rizespor Akademilerine Ziyaret
Geri
İleri
Kulüp akademilerine ziyaretlerini sürdüren Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Akdeniz'in ardından bu kez Karadeniz'deydi.

Çetin, TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak, TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş ve TFF Kulüp Akademileri 1. Lig Sorumlusu Yücel Uyar ile birlikte ilk olarak Trabzonspor'u ziyaret etti. Burada Trabzonspor Akademi Direktörü İlker Erdem ve departman sorumluları ile bir araya gelen Oğuz Çetin, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çetin ve beraberindeki TFF heyeti daha sonra Çaykur Rizespor'a konuk oldu. Karadeniz kulübünün başkan vekili Adnan Er, başkan yardımcıları Serkan Karavin ile Ali Haydar Er ve akademi direktörleri Bilal Karafazlıoğlu ile Halil İbrahim Çakır, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gelen misafirlere eşlik etti. Oğuz Çetin ve TFF yetkilileri, tesislerde incelemelerde bulunurken, yöneticiler ve akademi çalışanları ile görüş alışverişinde bulundu. Çetin ayrıca Çaykur Rizespor Teknik Sorumlusu İlhan Palut ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Ziyaretlerin ardından bir değerlendirme yapan Oğuz Çetin şunları söyledi: "Öncelikle bizi çok iyi şekilde ağırlayan iki kulübümüze de teşekkür ediyorum. Karadeniz ülkemizde futbolun en çok sevildiği yerlerden biri. Kulüplerimizin bu ilgiyi ve potansiyeli en iyi şekilde kullanmaları önemli. Arkadaşlarımla yaptığımız incelemelerde akademilerin daha iyi bir seviyeye geldiğini gözlemledik. Kulüplerimiz artık bu işe daha çok eğiliyor. Bu da futbolumuzun geleceği açısından sevindirici."

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, akademi ziyaretlerini sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Geri
İleri