TR
EN
E- Bülten

MEB-GSB-TFF Futbol Gelişim Projesi Kapsamında Antalya'da Ziyaretler Yapıldı 1.12.2023
MEB-GSB-TFF Futbol Gelişim Projesi Kapsamında Antalyada Ziyaretler Yapıldı
Geri
İleri

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında imzalanan protokol dahilinde hayata geçirilen ve ilk olarak Sakarya'da başlayan futbol gelişim projesinin Antalya ayağında TFF Bilgi İşlem, Yazılım ve Futbol Turizmi Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan, TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, TFF Antalya Bölge Müdürü Sibel Bal ve TFF yetkilileri ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan'ın katılımı ile Antalya Valisi Hulusi Şahin'e makamında konuk olan TFF heyeti, birinci etabı 16 ili kapsayan projenin detayları hakkında bilgi verdi ve Vali Şahin'e destekleri için teşekkürlerini sundu. Ziyarette Vali Şahin'e TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan ve Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin tarafından milli takım forması takdim edildi.

Daha sona Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı makamında ziyaret edildi. Kendisine projeye katkıları için teşekkür edildi.

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Dekan Prof. Dr. Abdurrahman Aktop ile yapılan görüşmede futbol uzmanlık dalında eğitim gören üniversite öğrencilerinin projeye katkıları, projede gerçekleştirecekleri saha uygulamalarının mesleki kariyerlerine olumlu etkileri ve Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılabilecek diğer iş birlikleri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan'a yapılan ziyarette de projede destek beklenen konular ve ortak çalışmaların detayları ele alındı. Günün son ziyareti ise İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'u makamında ziyaret eden TFF heyeti projeye dair görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmelerin ardından bir açıklama yapan TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, ziyaretlerin son derece faydalı geçtiğini belirtti. Çetin sözlerine şöyle devam etti: "Futbol Gelişim Direktörlüğü Proje Ar-Ge Müdürü Doç. Dr. Emrah Serdar'ın sorumluluğunu üstlendiği futbol gelişim projesi pilot bölge olarak seçilen Sakarya'da başladı. Önce projede vazife alacak sınıf öğretmenleri, beden eğitimi öğretmenleri, spor fakültesi öğrencileri ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerine Türkiye Futbol Federasyonu tarafından eğitim verildi. Böylelikle geniş bir eğitmen kadrosu oluştu. Sonrasında ise öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz çalışmalara başladı. Şu anda Sakarya'da eğitimler yoğun bir şekilde devam ediyor. Antalya'da gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde bu ilimizde yapılacak uygulamalar hususunda yetkilileri ve paydaşlarımızı bilgilendirdik. Aralık ayı içinde Sakarya'nın ardından Antalya'da ve diğer illerde de futbol gelişim projesi uygulamaya koyulmuş olacak."

Oğuz Çetin, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulunun büyük önem verdiği projeyle binlerce çocuğun futbolla buluşacağını belirtirken, büyük bir potansiyel olan okulların en verimli kullanıldığı projelerden birini gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti.

 

 
Geri
İleri