TR
EN
E- Bülten

UEFA B/A Birleşik Programı'nın 8. Modülü Antalya'da Yapıldı 14.02.2024
UEFA B/A Birleşik Programının 8. Modülü Antalyada Yapıldı
Geri
İleri
UEFA B/A Birleşik Programı'nın 8. Modülü 8-12 Şubat tarihler arasında Antalya'da yapıldı. Eğitim öncesi gerçekleştirilen online eğitimlerde; "Avrupa Şampiyonası ile Dünya Kupası Değerlendirmeleri ve Öne Çıkan Trendler", "Futbolda Çatışma Yöntemi", "Sporcu Koruma", "Modern Kalecilik", "Kulüp Yönetimi", "Problem Çözme ve Karar Verme", "Yaratıcı Düşünce" konuları ele alındı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde Antalya'da başlayan programda ise aday antrenörler maç analizlerine bağlı birim antrenman planları ve liderlik üzerine grup çalışmaları ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Ayrıca 11v11 saha çalışmaları yapıldı. Programda; Futbol Gelişim Direktörlüğü Antrenör Eğitim Programları B/A Sorumlusu Serhat Sütlü ile antrenör eğitimcisi Fatih Serkan Albayrak görev aldı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, 8. modülü geride kalan programda aday antrenörlerin her alanda büyük gelişim gösterdiğini söyledi. 18 aylık bir süreye yayılan UEFA B/A Birleşik Programı'nın hem yüz yüze eğitimler hem de online eğitimler ile devam ettiğini vurgulayan Çetin, sürecin sonunda katılımcıların hem teknik anlamda üst seviyeye geleceğini hem de kendi felsefelerini oluşturacak yetkinliğe erişeceklerini kaydetti.

UEFA B/A Birleşik Programı'nın 9. modülü 2024 Nisan ayında yapılacak.

Geri
İleri