TR
EN
E- Bülten

TFF-FGD İç Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Sona Erdi 26.02.2024
TFF-FGD İç Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Sona Erdi
16-26 Şubat 2024 tarihleri arasında Riva’da Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in yönetiminde gerçekleşen çalıştayda FGD bünyesindeki departman müdürleri ve antrenör eğitimcilerinin katılımıyla; kulüp akademileri ve gelişim Ligleri, Double Pass 2024 kulüp ziyaretleri planlaması, elit genç futbolcu yıllık gelişim planları, FGD yapılanması ile görev-tanım sorumlulukları ve 2024 yılı antrenör eğitim programlarında yapılacak güncellemeler ile dört yıllık planlama çerçevesinde hayata geçirilecek projeler ele alındı.

Bu kapsamda daha önce yapılan toplantılarda Süper Lig ve 1.Lig kulüp akademi direktörleri ile bir araya gelen FGD Direktörü Oğuz Çetin ile Kulüp Akademi ve Elit Genç Oyuncu Gelişim Programı Müdürü Fatih Serkan Albayrak ve teknik sorumlular Yücel Uyar ve Ümit Turmuş ile diğer katılımcılar tarafından gelişim ligleri statüsü ve talimatları üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi. Double Pass ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından 2024 yılında yapılacak kulüp ziyaret organizasyonları planlandı.

Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ve antrenör eğitimcileri tarafından UEFA Antrenör Eğitim Programı teorik ve pratik konuları ile ilgili güncellemeler yapıldı. Futbol Gelişim Direktörlüğü yapılanması görev ve sorumlulukların tanımı ve antrenörlerin teknolojiye olan uyumlarını artırmak amacıyla futbolda teknoloji  konularında  çalışmalar da gerçekleştirildi. Elit Genç Futbolcu Gelişim Programı için yıllık-aylık-haftalık planlama süreci ile ilgili çalışmalar ise devam ediyor.
Orjinal boyutları için tıklayınız