TR
EN
E- Bülten

Akademi Projesi'nde Kulüp Ziyaretleri Devam Ediyor 9.04.2024
Akademi Projesinde Kulüp Ziyaretleri Devam Ediyor
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Double Pass firması iş birliği ile yürüttüğü Futbol Akademileri Projesi'nde kulüp ziyaretleri sürüyor.

Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve sürdürülebilir akademi modeli oluşturmak amacıyla düzenlenen ve koordinatörlüğünü TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yürüttüğü proje kapsamında Double Pass eğitmenleri ile TFF FGD kulüp akademileri sorumluları ve TFF antrenör eğitimcileri MKE Ankaragücü ve VavaCars Fatih Karagümrük kulüplerine konuk oldu.

Ziyaretlerde "Kulüp ve Akademi Yönetimi", "Takım Geliştirme", "Antrenman Planlaması" konu başlıklarında eğitimler ve toplantılar gerçekleştirildi. Yaş grubu takımları kulüplere yapılan ilk ziyaretlerde hazırlamış oldukları kulüplerin kendine özgü futbol felsefelerini sahada uyguladılar.

MKE Ankaragücü'ne giden heyette Double Pass eğitmenleri Sander van Praet ve Gabriel Calderon Pellegrino ile TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş, TFF Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen ile TFF'nin antrenör eğitimcisi Erkan Ferin yer aldılar. Eğitimlere  MKE Ankaragücü Akademi İdari Sorumlusu Serdar Çiçek, Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Kenan Öztürk ve yaş grubu antrenörleri katıldılar. Double Pass ve TFF yetkilileri Anıtkabir'i de ziyaret etti.

VavaCars Fatih Karagümrük ziyaretini Double Pass'ten Steven Vanharen ve Joost Hendrickx ile TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak ve TFF'nin antrenör eğitimcileri Altan Aksoy ile Aydın Yılmaz gerçekleştirdiler. Eğitimlere VavaCars Fatih Karagümrük Akademi Direktörü İbrahim Keserel, altyapı sorumlusu Savaş Çam ile yaş grubu antrenörleri katıldılar. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü ve Futbol Akademileri Projesi'nin koordinatörü Oğuz Çetin de VavaCars Fatih Karagümrük Kulübü'nde yapılan saha uygulamalarını izledi. Çetin ayrıca antrenörler ile görüş alışverişinde bulundu.

Futbol Akademileri Projesi kapsamındaki ziyaretler devam edecek.

Geri
İleri