TR
EN
E- Bülten

Antrenör Eğitim Programları Antalya'da Başladı 12.05.2024
Antrenör Eğitim Programları Antalyada Başladı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programlarında Mayıs ayı faaliyetleri, UEFA A Antrenör Eğitim Programı'nda 27. grubun ilk etap eğitimi ile başladı.

Programlar, UEFA B 47-48-49-50 gruplarının ilk aşama eğitimleri ile devam edecek. Antalya'daki bu programlar 22 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek. Bu programlara katılan aday antrenörler, ikinci etaplar başlayıncaya dek geçecek süreçte kulüplerde program konularıyla ilgili pratik yaparak staj dönemlerini tamamlayacak. Ayrıca online eğitimler ile aday antrenörlerin gelişim süreçleri de yakından takip edilecek.

Antrenör eğitim programları, "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.

Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin aday antrenörlere programın içeriği ve yöntemi hakkında bilgi verdi. Çetin, eğitimlerin başlamasının ardından yaptığı değerlendirmede ise, "Ülkemizde antrenör eğitim programları gelişerek devam ediyor. Antrenör eğitim programlarımızı daha önce UEFA C, UEFA Kaleci B Lisans Programları ile zenginleştirilmiştik. Şimdi UEFA Atletik Performans Eğitimleri'ni ülkemize kazandırmak için ciddi mesai harcıyoruz. Yeni nesil antrenör profillerini kulüplerimizde görmeye başladık." ifadelerini kullandı.

Eğitimlerde Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ile antrenör eğitimcileri Fatih Serkan Albayrak, Furkan Köseoğlu, Altan Aksoy, Serhat Sütlü, Murat Kaya, Erkan Ferin, Osman Üstünel, Aydın Yılmaz, Kemal Coşkun, Nur Mustafa Gülen, Ömer Aysan Barış, Sercan Görgülü, Aşkın Çift, Ahmet Gün ve Benjamin Fuchs görev alıyor.

Geri
İleri