TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


Orijinal boyut için üzerine tıklayınız!

 
UEFA Kupası Finali gala yemeği gerçekleşti
19.05.2009
UEFA Kupası Finali gala yemeği gerçekleşti
Geri
İleri
 İstanbul'da düzenlenecek 38'inci UEFA Kupası Finali için düzenlenen gala yemeği Rahmi Koç Müzesi'nde gerçekleşti. Yemeğe UEFA Bşkanı Michel Platini, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, UEFA 1. Başkanvekili Şenes Erzik, UEFA Yönetim Kurulu üyeleri, finalist Werder Bremen ve Shakhtar Donetsk takımının yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, TFF sponsorlarının temsilcileri, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve FB yöneticileri ile futbol ailesinin üyeleri katıldı.
 
Yemekte açılış konuşmasını yapan UEFA Başkanı Michel Platini; "Onca heyecandan sonra final heyecanını yaşamaktayız. Son UEFA finalinden sonra önümüzdeki yıl yeni bir dönem başlayacak. Finali oynayacak iki takım da önemli geçmişe sahip. Bu final için İstanbul cennet gibi bir dekor sunuyor" diye konuştu.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklara ve imparatorluklara başkentlik yapan İstanbul'un hızla uluslararası futbol organizasyonlarının başkenti olma yolunda ilerlediğini belirtti. Özgener şöyle devam etti: "Boğaz'ın incisi olan İstanbul, UEFA tarafından tarihin son UEFA Kupası Finali ile onurlandırıldı. Bu onurun yaşanmasında en önemli katkı başta UEFA 1. Başkanvekili Şenes Erzik olmak üzere UEFA Yönetim Kurulu'ndan geldi. Bu final ile Türkiye daha büyük futbol organizasyonlarını yapabilme yeteneğini ispatlamaktadır. 50'den fazla ülkede canlı yayınlanacak UEFA Kupası Finali ile tüm Avrupa İstanbul'u ve ülkemizi daha iyi tanıma imkanına kavuşacak."
 
UEFA Kupası'nda ilk kez finale yükselen Shakhtar Donetsk'in Başkanı Rinat Ahmedov, "Yarın maç için gelecek taraftarlar büyük zevk duyacak. Süper organizasyon için TFF'ye, UEFA'ya ve büyükşehir belediyesine teşekkür ediyorum" derken Werder Bremen CEO'su Klaus Allofs da "Bir rüya gerçek oldu. 17 yıl sonra Avrupa'da final oynuyoruz. Son 9 yıldır Türkiye'de kamp yapıyoruz. O yüzden kendimizi yarı Türk gibi hissediyoruz. Burada evimizde gibiyiz" diye konuştu.
 
Yemeğin sonunda Başkan Özgener, UEFA Başkanı Platini ve finalist takımların temsilcilerine hediye verdi.
Geri
İleri


 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.