TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


Orijinal boyut için üzerine tıklayınız!

 
Teşekkürler İstanbul 21.05.2009
Teşekkürler İstanbul

Kıtaların buluştuğu kent olan İstanbul'un, UEFA Kupası Finali'ni başarı ile organize etmesinden dolayı büyük onur ve kıvanç içindeyiz. Yaklaşık 1 yıldır aralıksız bir şekilde hazırlanılan tarihin son UEFA Kupası finali için yapılan organizasyon, ülkemize gelen yabancı misafirler tarafından takdirle karşılandı.

Ülkemizin futbol kültürüne ve tanıtımına eşsiz katkılarda bulunacağına inandığımız bu görkemli futbol şölenine, Türkiye Futbol Federasyonu olarak ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. 

Çok değil sadece 4 yıl önce gerçekleştirdiğimiz unutulmaz Şampiyonlar Ligi Finali'nden sonra dün akşamki UEFA Kupası Finali, ülkemizin ve İstanbul'un, finallerin başkenti olma yolunda hızla ilerlediğini gösteriyor.

Geçmişte hayalleri süsleyen organizasyonları mükemmel biçimde ve sıklıkla gerçekleştirebilmek keyif veriyor. Statlarımızı kalite ve konfor açısından birinci sınıf düzeyine taşımamız, bu sayede güçlü lobiler oluşturmamız, 2016 Avrupa Şampiyonası ev sahipliği umutlarımızı da artırıyor.

Türkiye'nin, böylesine önemli bir etkinlikle taçlandırılmasında ve kusursuz organizasyonda önemli katkıları bulunan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm kamu görevlilerine, İstanbul Valisi Sayın Muammer Güler ve valilik teşkilatına, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve Büyükşehir Belediyesi teşkilatına, İstanbul Emniyet Müdür Sayın Celalettin Cerrah ve emniyet teşkilatına, finalin ülkemize kazandırılmasında başrol oynayan UEFA 1. Başkanvekili Sayın Şenes Erzik'e, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı Türk futboluna kazandıran ve finale hazırlık sürecinde Federasyonumuz ile yakın işbirliği içinde çalışan Fenerbahçe A.Ş. Başkanı Sayın Aziz Yıldırım'a, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın "elit stadyum" kategorisine yükseltilmesinde önemli katkıları bulunan Fenerbahçe Kulübü'nün ve stadyumun değerli yöneticilerine, bizleri yalnız bırakmayan kulüplerimizin başkan ve değerli yöneticileri ile finale emeğe geçen herkese, Türk futboluna yaşattıkları onur ve mutluluk nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.