TR
EN
E- Bülten

TFF'nin Lisans Başvurusu Yaptığı UEFA Kaleci B Programı Antalya'da Başladı 24.05.2023
TFFnin Lisans Başvurusu Yaptığı UEFA Kaleci B Programı Antalyada Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün uzun süredir antrenör eğitim programlarına eklemek için yoğun çaba harcadığı UEFA Kaleci B Programı'nın 1. aşaması Antalya'da başladı.

Programı bizzat yöneten TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin açılışta bir konuşma yaptı. Kaleci antrenörlüğünün ülkemizdeki tarihsel gelişim sürecini anlatan Çetin, kaleci antrenörlüğünün bir meslek haline gelmesinde ve eğitimlerinin düzenlenmesinde büyük emeği olduğunu vurguladığı Rasim Kara ile sürece katkı koyan tüm antrenör eğitimcilerine teşekkür etti. Çetin ayrıca programın içeriği hakkında da bilgi verdi.

Sorumlu olarak Ferhat Odabaşı ve Erbil Bozkurt'un, antrenör eğitimcisi İlker Avcıbay'ın ve Genç Milli Takımlar kaleci antrenörleri Alkan Birlik ve Bilgesu Aydın'ın yer aldığı programda UEFA'nın kaleci antrenörlüğü eğitiminde Türkiye sorumlusu olan Martin Thomas da  denetmen sıfatıyla bulunuyor. 26 Mayıs'ta tamamlanacak program sonunda TFF, UEFA Kaleci B lisansını almış olacak. 3 Temmuz'da planlanan ve yine UEFA tarafından takip edilecek UEFA C Antrenör Eğitim Programı sonunda TFF, almak için ciddi çaba sarf ettiği UEFA C lisansına da kavuşacak.

Öte yandan yine Antalya'da yapılan 36. grup UEFA B Antrenör Eğitim Programı'nın ilk aşaması sona erdi.

 
Geri
İleri