TR
EN
Elit Oyuncu Gelişimi
Elit oyuncu gelişiminin amacı, ülke genelinde yetenekli genç futbolcuların sistemli çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılması ve bu oyuncuların doğru yöntemlerle geliştirilmeleri için gerekli koşulları oluşturarak Genç Milli Takımlarımıza geçişlerine destek ve imkân sağlamaktır.

Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen Gelişim Ligleri ile genç oyuncuların gelişimlerine uygun şartlarda futbol oynaması sağlanmaktadır. Gelişim Ligleri, profesyonel futbol kulüplerinin U14-U15-U16-U17-U19 yaş gruplarının yer aldığı lig organizasyonudur.

Gelişim Ligleri; antrenörlere ve yöneticilere yönelik eğitim programları, antrenörler, yöneticiler ve hakemler ile gerçekleştirilen iletişim toplantıları ile desteklenmektedir. Ayrıca gençlerin sağlıklı koşullarda futbol oynamasını ve antrenman yapmasını sağlamak için tesis denetimleri gerçekleştirilmektedir.

Futbol Gelişim Direktörlüğü, yetenekli genç oyuncuların tespiti için Türkiye genelinde tarama çalışmaları yapmaktadır. Genç Milli Takımlar ile koordineli olarak bölge karmaları belirlenmekte ve bu sayede Genç Milli Takımlar için geniş bir oyuncu havuzu oluşturulmaktadır.