TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


Orijinal boyut için üzerine tıklayınız!

 
UEFA Kupası İstanbul'da 23.4.2009
UEFA Kupası İstanbulda

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs'ta oynanacak final karşılaşmasıyla yeni sahibine kavuşacak UEFA Kupası, İstanbul'a geldi.

Geçen yıl bu kupayı kazanan Rusya'nın Zenit Kulübü'nden 8 kişilik bir heyet tarafından, özel bir uçakla İstanbul'a getirilen kupa düzenlenecek törenle UEFA Başkanı Michel Platini'ye teslim edilecek. UEFA Başkanı Platini ise kupayı final maçına kadar şehirde sergilenmek üzere İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş'a verecek. Kupa finale kadar olan sürede İstanbul'da belirlenen noktalarda halkın ziyaretine açılacak.

Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'te başlayacak kupa teslim töreni öncesi UEFA Kupası özel üretilmiş bir araç üzerinde şehirde dolaştırılacak. 2 saatlik bu turun ardından Dolmabahçe Sarayı önünde konvoya, Zenit kulübünden futbolcu ile yöneticiler de katılacak. Zenit heyeti törene katıldıktan sonra saat 17.00 uçağıyla St. Petersburg'a dönecek.

Platini, Erzik ve Özgener ortak basın toplantısı düzenleyecek

Kupa teslim töreninin ardından UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener basın toplantısı düzenleyecek. Esma Sultan Yalısı'nda saat 15.00'te başlayacak toplantıda Platini, Erzik ve Özgener basın mensuplarının Avrupa ve dünya futbolundaki gelişmelerle ilgili sorularına cevap verecek.

Esma Sultan Yalısı'nın fiziksel şartları nedeniyle kameramanlar kendilerine ayrılan platformlar dışında, foto muhabirleri ise kendilerine ayrılan özel platform ve belirlenen alan dışında görev yapamayacaklar. Basın toplantısı sonrası boğaza nazır bir foto çekimi yapılacak. Bu çekim UEFA tarafından görevlendirilen foto muhabiri tarafından yapılacak ve fotoğraflar tff.org üzerinden basına dağıtılacak.

Kupa Teslim Töreni finalin yayıncı kuruluşu Show TV tarafından çekilecek ve üretilen sinyal yayınlamak isteyen kuruluşlarla paylaşılacak. İsteyen kuruluşlar için Show TV üzerinden canlı röportaj imkânı da sağlanabilecek. Show TV tarafında prodüksiyonun sorumlusu olan Alican Ayanlar'a alican.ayanlar@showtv.com.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.