TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


Orijinal boyut için üzerine tıklayınız!

 
UEFA Başkanı Michel Platini'den İstanbul ziyareti 22.4.2009
UEFA Başkanı Michel Platiniden İstanbul ziyareti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak İstanbul'a gelen UEFA Başkanı Michel Platini'yi UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Servet Yardımcı ile TFF yöneticileri karşıladı.

Başkan Platini 23 Nisan Perşembe günü (yarın), önce 20 Mayıs'ta UEFA Kupası Finali'nin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret edecek. Saat 11.00'deki ziyarette Türkiye Futbol Federasyonu yöneticilerinin yanı sıra UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik de hazır bulunacak.

UEFA Başkanı Michel Platini bu ziyaretin ardından UEFA Kupası'nın devir teslim törenine katılacak. Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'te başlayacak törende, geçen yıl bu kupayı kazanan Zenit takımı yetkilileri kupayı UEFA Başkanı'na teslim edecek. UEFA Başkanı ise kupayı final maçına kadar şehirde sergilenmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a verecek.

Platini, Erzik ve Özgener ortak basın toplantısı düzenleyecek

Kupa teslim töreninin ardından UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener basın toplantısı düzenleyecek. Esma Sultan Yalısı'nda saat 15.00'te başlayacak toplantıda Platini, Erzik ve Özgener basın mensuplarının Avrupa ve dünya futbolundaki gelişmelerle ilgili sorularına cevap verecek.

Kupa törenini ve basın toplantısını takip etmek isteyen basın mensuplarının akreditasyon için ilkerugur@tff.org adresine e-posta yollamaları, töreni izleyecek kameramanların ise yanlarında ses kablosu ve tripodlarını getirmeleri gerekiyor.

Tören sonrası kurulan röportaj alanında konuklarla röportaj yapılabilecek. Tören ve basın toplantısı ardından düzenlenecek yemeğe davetliler dışında konuk alınmayacak.

Esma Sultan Yalısı'nın fiziksel şartları nedeniyle kameramanlar kendilerine ayrılan platformlar dışında, foto muhabirleri ise kendilerine ayrılan özel platform ve belirlenen alan dışında görev yapamayacaklar. Basın toplantısı sonrası boğaza nazır bir foto çekimi yapılacak. Bu çekim UEFA tarafından görevlendirilen foto muhabiri tarafından yapılacak ve fotoğraflar tff.org üzerinden basına dağıtılacak.

UEFA Kupası Zenit heyeti tarafından saat 10.45'te Türkiye'ye getirilecek. Zenit heyeti törene katıldıktan sonra saat 17.00 uçağıyla St. Petersburg'a dönecek.

UEFA Kupası Turu saat 10.00'da Ataköy Olimpiyatevi'nden başlayacak. 12.30'da Dolmabahçe Sarayı'nın önünde Zenit futbolcuları konvoya katılacaklar ve Esma Sultan Yalısı'na gelecekler. 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.