TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


Orijinal boyut için üzerine tıklayınız!

 
UEFA Başkanı Platini, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı gezdi 23.4.2009
UEFA Başkanı Platini, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadını gezdi
Geri
İleri

UEFA Başkanı Michel Platini, 20 Mayıs'ta UEFA Kupası Finali'nin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret etti. 
 
Ziyarette Platini'ye, UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, UEFA ve TFF'den yetkililerle, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçeli yöneticiler de eşlik etti.
 
UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile UEFA ve TFF'den yetkililerle birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda gelen Michel Platini'yi stadın protokol tribünü girişinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve UEFA Finali Elçisi Can Bartu tarafından karşıladı. İlk olarak 1907 Tribünü'nde incelemelerde bulunan Platini, daha sonra sırasıyla protokol tribünü, soyunma odaları ve mix zone bölgesini gezdi. Son olarak saha içine inen Platini ve beraberindeki heyet, çimleri uzun süre inceleyip bilgi aldıktan sonra final için oluşturulan engelli tribünleri ve yeni skorbord hakkında da bilgiler aldı. Platini, saha içinden Maraton tribününe geçerek bu bölümdeki UEFA çalışma ofislerini de gezdikten sonra, Esma Sultan Yalısı'nda yapılacak UEFA Kupası'nın devir teslim törenine katılmak üzere stattan ayrıldı.

UEFA Kupası'nın devir teslim törenini Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'de başlayacak. Geçen yıl bu kupayı kazanan Zenit takımı yetkilileri kupayı UEFA Başkanı Micleh Platini'ye teslim edecek. UEFA Başkanı ise kupayı final maçına kadar şehirde sergilenmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a verecek.

Platini, Erzik ve Özgener ortak basın toplantısı düzenleyecek

Kupa teslim töreninin ardından UEFA Başkanı Michel Platini, UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener basın toplantısı düzenleyecek. Esma Sultan Yalısı'nda saat 15.00'te başlayacak toplantıda Platini, Erzik ve Özgener basın mensuplarının Avrupa ve dünya futbolundaki gelişmelerle ilgili sorularına cevap verecek.

Platini, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı Ziyaret Etti
Geri
İleri


 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.