TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


Orijinal boyut için üzerine tıklayınız!

 
HERKESiçinFUTBOL Turnuvası 1000'e yakın çocuğun katılımıyla sürüyor 22.04.2009
HERKESiçinFUTBOL Turnuvası 1000e yakın çocuğun katılımıyla sürüyor
Geri
İleri

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs 2009 tarihinde oynanacak UEFA Kupası Finali etkinlikleri kapsamında düzenlenen HERKESiçinFUTBOL Turnuvası 2 aydır devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile Kadıköy İlçesi'nde düzenlediği turnuvaya 80 takım ve 1000'e yakın çocuk katılıyor.

Fair-Play çerçevesinde geleceğin futbolseverlerini eğlenceli müsabakalar ile bir araya getirmeyi hedefleyen turnuvada, kız-erkek karma takımları 9-10, 11-12, 13-14 yaş kategorilerindeki gruplarda mücadele ediyor. Turnuvanın  finalleri, 20 Mayıs Çarşamba günü Kalamış Parkı halı sahasında oynanacak.

Turnuva boyunca her maçta 1 fair-play oyuncusu seçiliyor. Her yaş kategoriden en çok fair-play oyuncusu seçilen 20 çocuk çeşitli ödüller kazanacak. Ülkemizde ilk kez uygulanan bu sistem, çocuklarımızı fair-play ruhuna uygun davranmaya teşvik ediyor.

Finallere kalan takımlar ile karma fair-play takımlarından belirli sayıda katılımcı, UEFA'nın davetlisi olarak 2009 UEFA Kupası Finali'ni Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda seyretme hakkını kazanacak.

Herkes İçin Futbol Turnuvası'nın final karşılaşmasını UEFA Başkanı Michel Platini'nin de izlemesi bekleniyor.

HERKESiçinFUTBOL Turnuvası
Geri
İleri


 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.