TR
EN

TFF BAŞKANLARININ DÖNEMLERİ VE YÖNETİM KURULLARI

Türkiye Futbol Federasyonu

3461 Sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş Ve Görevleri Hakkındaki Kanundan Sonraki dönem

71.

Mehmet Büyükekşi

16.06.2022

...

Başkan Vekilleri
İbrahim Burkay
Murat Aksu
Yusuf Günay
Nüket Küçükel Ezberci
Yalçın Orhan
Alkın Kalkavan

Yönetim Kurulu
Muslüm Özmen
Ali Düşmez
Erman Kalkandelen
Hamit Altıntop
İdil Karademirlidağ Suher
Ramazan Üçdan
Talat Papatya
Volkan Can

70.

Servet Yardımcı

04.04.2022

16.06.2022

Başkan Vekilleri
Yılmaz Büyükaydın
Ali Düşmez
Mustafa Çağlar

Yönetim Kurulu
Hamit Altıntop
Hasan Y. Akıncıoğlu
İsmail Erdem
Nuri Akın
Mustafa Hacıkerimoğlu
Selim Soydan

Yedek Üyelikten:
İsmail Ergüneş (18.04.2022)

69.

Nihat Özdemir

01.06.2019

04.04.2022

Başkan Vekilleri
Servet Yardımcı
Erhan Kamışlı
Yılmaz Büyükaydın
Ali Düşmez

Yönetim Kurulu
Hamit Altıntop
Mustafa Çağlar
Hasan Y. Akıncıoğlu
Onur Alkın Kalkavan
İsmail Erdem
Nuri Akın
Mustafa Hacıkerimoğlu
Selim Soydan

68.

Hüsnü Güreli

01.03.2019

01.06.2019

 

Başkan Vekilleri
Servet Yardımcı
Nihat Özdemir
Ali Dürüst
İbrahim Usta
Cengiz Zülfikaroğlu

Yönetim Kurulu
Ali Düşmez
Erhan Kamışlı
Kaan Terzioğlu
Mustafa Çağlar
Alaatttin Aykaç
Ahmet Gökçek

Prof. Dr. Mete Düren
Fuat Guguloğlu

Yedek Üyelikten
Ali Özdoğan (08.03.2019)

67.

Yıldırım Demirören
(Seçim) (II)

25.06.2015

01.03.2019

Başkan Vekilleri
Servet Yardımcı
Nihat Özdemir
Ali Dürüst
Hüsnü Güreli
İbrahim Usta

Yönetim Kurulu
Cengiz Zülfikaroğlu
Alaatttin Aykaç
Mustafa Çağlar
Ali Düşmez
Kaan Terzioğlu
ErhanKamışlı
Ahmet Gökçek

Yedek Üyelikten
Prof. Dr. Mete Düren (09.06.2017)
Fuat Guguloğlu (12.10.2017)

66.

Yıldırım Demirören
(Seçim) (I)

27.02.2012

25.06.2015

 

Başkan Vekilleri
Servet Yardımcı
Arif Koşar

Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Fethi Heper
Cengiz Zülfikaroğlu
Hakan Kanık
Mustafa Beyazlı
Faruk Öksüz
Taylan Üner

Yedek Üyelikten
Prof. Dr. Mete Düren (15.11.2013)
Zafer Tırpançeker (06.05.2014)
Cevat Ay (19.08.2014)
Serhat Soysal (13.02.2015)

65.

Hüsnü Güreli

01.02.2012

27.02.2012

 

Başkan Vekilleri
Erhan Kamışlı
Arif Koşar

Yönetim Kurulu
Cüneyt Tanman
Yunus Egemenoğlu
Servet Yardımcı
Mehmet Baykan
Mehmet Akif Üstündağ
Ergün Tekin
Erdal Atalay
Hakan Kanık

Yedek Üyelikten
Sedat Artukoğlu (10.02.2012)
Asım Atmaz (10.02.2012)
Yemen Ekşioğlu (10.02.2012)
Ali Düşmez (10.02.2012)

64.

Mehmet Ali Aydınlar
(Seçim)

29.06.2011

31.01.2012

 

Başkan Vekilleri
Göksel Gümüşdağ
Lutfi Arıboğan


Yönetim Kurulu
Hüsnü Güreli
Kemal Olgaç
Erhan Kamışlı
Cüneyt Tanman
Yunus Egemenoğlu
Servet Yardımcı
Mehmet Baykan
Mehmet Akif Üstündağ
Ergün Tekin
Erdal Atalay
Arif Koşar
Hakan Kanık

63.

Mahmut Özgener
(Seçim ) (II)

19.08.2008

29.06.2011

 

Başkan Vekili
Lutfi Arıboğan
Servet Yardımcı

Yönetim Kurulu
Oğuz Çarmıklı
Mehmet Ali Aydınlar
Yunus Egemenoğlu
Arif Koşar
Tuncay Karartı
Ufuk Özerten
Zafer Yıldırım
Levent Kızıl
Süleyman Atal
Serdar Güzelaydın
Mehmet Baykan

Yedek Üyelikten
Hakan Kanık (16.09.2008)
Turan Mecikoğlu (21.10.2008)

62.

Mahmut Özgener (Vekaleten) (I)

15.07.2008

19.08.2008

 

Başkan Vekili
Lutfi Arıboğan

Yönetim Kurulu
Oğuz Çarmıklı
Mehmet Ali Aydınlar
Yunus Egemenoğlu
Arif Koşar
Tuncay Karartı
Ufuk Özerten
Zafer Yıldırım
Levent Kızıl
Servet Yardımcı
Süleyman Atal
Serdar Güzelaydın
Mehmet Baykan

61.

Hasan Doğan
 (Seçim)


14.02.2008

05.07.2008

V

Başkan Vekilleri
Mahmut Özgener
Lutfi Arıboğan

Yönetim Kurulu
Oğuz Çarmıklı
Mehmet Ali Aydınlar
Yunus Egemenoğlu
Arif Koşar
Tuncay Karartı
Ufuk Özerten
Zafer Yıldırım
Levent Kızıl
Servet Yardımcı
Süleyman Atal
Serdar Güzelaydın
Mehmet Baykan

60.

Haluk Ulusoy
 (Seçim) (IV)

 

19.01.2006

14.02.2008

 

Başkan Vekilleri
Kemal Kapulluoğlu
Affan M. Keçeci

Yönetim Kurulu
M. Kemal Ünsal
Galip Asal
Metehan Berktaş
Mustafa Urhan
İbrahim Usta
Rafet Kırgız
Süheyl Önen
Turan Özen
Cihangir Onger
Tahir Kıran
Erdal Batmaz
Ender Alkoçlar
Kemal Kapulluoğlu (İstifa 04.04.2007)
Galip Asal (İstifa 04.04.2007)
Süheyl Önen (İstifa 19.10.2007)

Yedek Üyelikten
Eyüphan Eyüpoğlu
Mustafa Yazıcı

59.

Levent Bıçakcı
(Seçim)

 

22.07.2004

19.01.2006

 

Başkan Vekilleri
Hasan Doğan
Şekip Mosturoğlu

Yönetim Kurulu
Asım Atmaz
Cemil Kazancı
Davut Dişli
Erdal Atalay
Erdoğan Turgut
Mahmut Özgener
Mehmet Baykan
Osman Çağalıkoç
Rifat Besceli
Serdar Seda Güzelaydın
Zekeriya Alp
Ufuk Özerten (İstifa 05.05.2005)

Yedek Üyelikten
Göksel Gümüşdağ  (06.05. 2005)

58.

Haluk Ulusoy
(Seçim) (III)

 

07.06.2000

22.07.2004

 

Başkan Vekilleri
A. Ata Aksu
Orhan Saka

Yönetim Kurulu
Ali İpek
Bayram Yağcı
Selami Özdemir
Haşim Sayitoğlu
Mukan Perinçek
Cem Özgür
İsmail Dilber
Levent Kızıl
Şeref Has
Hüsnü Yılmaz Hayali
Murat Aksu
Hikmet Çinçin
Rafet Kırgız

57.

Haluk Ulusoy
(Seçim) (II)

22.12.1997

06.06.2000

 

Başkan Vekilleri
Mekki Başak
A. Ata Aksu

Yönetim Kurulu
Nevzat Ergüney
Rahmi Mağat
Fethi Heper
Ali İpek
Selami Özdemir
Mukan Perinçek
Ufuk Özerten
İsmail Dilber
Suat Mamat
Nihat Saydan
Orhan Saka
Şeref Has

56.

Haluk Ulusoy
(Atama) (I)

04.11.1997

21.12.1997

 

Başkan Vekilleri
Mete Kılıç
Hadi Neşet Türkmen

Yönetim Kurulu
Nevzat Ergüney
Rahmi Mağat
Fethi Heper
Ali İpek
Selami Özdemir
Mukan Perinçek
Ufuk Özerten
Orhan Saka
İsmail Dilber
Şeref Has
Suat Mamat
Nihat Saydan (İstifa 02.12.1997)

55.

Abdullah Kiğılı
(Seçim)

09.09.1997

23.10.1997

 

Başkan Vekilleri
Mete Kılıç
Haluk Ulusoy

Yönetim Kurulu
Nevzat Ergüney
Rahmi Mağat
Fethi Heper
Ali İpek
Selami Özdemir
Mukan Perinçek
Ufuk Özerten
Orhan Saka
İsmail Dilber
Şeref Has
Suat Mamat

54.

Özkan Olcay
(Atama)

09.07.1997

06.08.1997

 

Başkan Vekilleri
Özkan Sümer

Yönetim Kurulu
Ayhan Bermek
Cengiz Eltutar
Osman Çağalıkoç
Süheyl Önen
Selami Özdemir
Haluk Ulusoy
Ufuk Özerten
Orhan Saka
Şeref Has
İsmail Dilber
Özcan Gürkaynak
Rahmi Mağat

53.

Şenes Erzik
(Seçim) (V)

02.06.1996

25.07.1997

 

Başkan Vekilleri
Özkan Olcay
Özkan Sümer

Yönetim Kurulu
Abdullah Kiğılı
Cengiz Eltutar
Osman Çağalıkoç
Süheyl Önen
Selami Özdemir
Haluk Ulusoy
Ufuk Özerten
Orhan Saka
İsmail Dilber
Ayhan Bermek
Şeref Has
Özcan Gürkaynak
Rahmi Mağat
Abdullah Kiğılı (İstifa)

52.

Şenes Erzik
(Seçim) (IV)

 

 

18.08.1995

01.06.1996

 

Başkan Vekilleri
Özkan Olcay
İskender Önal

Yönetim Kurulu
Abdullah Kiğılı
Ayhan Bermek
A. Ata Aksu
Mukan Perinçek
Osman Çağalıkoç
Haluk Ulusoy
Yavuz Karaozan
Selami Özdemir
Ufuk Özerten
Orhan Saka
Şeref Has
İsmail Dilber

51.

Şenes Erzik
 (Seçim) (III)

25.09.1992

15.08.1995

 

Başkan Vekilleri
Özkan Olcay
Turgay Atasü

Yönetim Kurulu
Kemal Zorlu
Abdullah Kiğılı
İskender Önal
Ayhan Bermek
Mukan Perinçek
Haluk Ulusoy
Mehmet Gazioğlu
Ufuk Özerten
Candemir Berkman
Hilmi Ok
Orhan Saka
Şeref Has

50.

Şenes Erzik
(Atama) (II)

11.01.1992

12.09.1992

 

Başkan Vekilleri
Özkan Olcay
Abdullah Acar

Yönetim Kurulu
Kemal Zorlu
Süheyl Önen
Oktay Çokyüksel
Turan Alp
Kamuran Çörtük
Şükrü Karahasanoğlu
Abdullah Kiğılı
Mustafa Kefeli
Nuri Karaca
Osman Çağalıkoç
Necati Yörükoğlu
Turan Koyuncuoğlu

49.

Şenes Erzik
(Atama) (I)

03.04.1989

10.01.1992

 

Başkan Vekilleri
Turgay Aksoylu
Turgay Atasü

Yönetim Kurulu
Turgut Yılmaz
Özkan Olcay
Engin Civan
Şahap Sayın
Engin Berberoğlu
Kemal Zorlu
Selahattin Yetmişbir
Rasim Zaimoğlu
Ünal Uzun
Oğuz Çarmıklı
Erdal Karadoğan
Engin Berberoğlu (İstifa 15.01.1990)

Yedek Üyelikten:
Mehmet Ağar (15.01.1990)
Ayhan Bermek (19.10.1990)

Futbol Federasyonu

Beden Terbiyesi Genel Müdürü tarafından başkan atamalarının yapıldığı dönem, üyeler başkan tarafından belirlendi.

48.

Halim Çorbalı

26.08.1987

25.02.1989

 V

Asbaşkanlar
Ayhan Şarman
Ayhan Bermek

Yönetim Kurulu
Erdal Karadoğan
Türker Arslan
Nedret Yücel
Ali Galip Sarıalioğlu
Arif Engür
Hikmet Umulu
Sebahattin Yalınpala
Kemal Tamer
Oğuz Manas

47.

Ali Uras

23.12.1986

21.08.1987

 V

Asbaşkan
Nazım Özbay

Yönetim Kurulu
Prof. Dr. Akın İlkin
Süha Akçay
Ersan Feray
Mehmet Ağar
İskender Önal
Mesut Parlak
Orhan Ertanhan
Sedat Özkan
Yaşar Öncan
Şenes Erzik
Halim Çorbalı

46.

Erdenay Oflaz

 

17.01.1986

12.11.1986

 

Asbaşkan
Oğuz Çarmıklı

Yönetim Kurulu
Özdemir Arnas
Yaşar Öncan
Fehmi Ekşi
Türker Arslan
Hayri Yazıcı
Ayhan Bermek
Turan Alp
Selahattin Yetmişbir
Reha Tanık
Masum Türker
Sabri Dino
Muzaffer Sipahi

45.

Erdoğan Ünver

13.08.1985

10.01.1986

V

Yönetim Kurulu
M. Ali Yılmaz
Aydın Begiter
Cavit Çağlar
İsmail Kalkandelen
İlhan Cavcav
M. İhsan Kuday
M. Erdoğan Aydın
İhsan Akcan
Nuri Efe
Mehmet Mangıroğlu
Nihat İncekara
Günaydın Özyurt
Şenes Erzik
Erdenay Oflas
Muzaffer Sarvan

44.

Mustafa Kemal Ulusu (II)

13.03.1985

17.07.1985

 

Asbaşkanlar
Halim Çorbalı
Muvahhit Afir

Yönetim Kurulu
Nurhan Erkaya
Reha Tanık
Vural Oktay
Nail Yenice
Selahattin Yetmişbir
Şenes Erzik
Duran Akbulut
Masum Türker
Erdal Karadoğan
Turgay Kıran
Salih Erdem
Erdal Tontu
Oğuz Çarmıklı

43.

Mustafa Kemal Ulusu (I)

29.06.1984

13.03.1985

 

Yönetim Kurulu
Erdoğan Şenay
Ali Dinçkök
Ersan Feray
İlker Birsel
Fahri Somer
Nurhan Erkaya
Reha Tanık
Erdal Tontu
Süha Akçay
İskender Önal
Vural Oktay
Metin Kurtoğlu
Nail Yenice

42.

Yılmaz Tokatlı

27.11.1980

03.06.1984

Yönetim Kurulu
M. Sabri Haktan
Prof. Dr. İlhan Akın
Cemal Kulu
Fikret Güç
Ayhan Şarman
Oktay Akengin
Nurhan Erkaya
Turan Yıldız
Eşfak Aykaç
Tayip Çalışlar
Fahri Somer
Semihi Or
Salih Erdem
Sabahattin Tunç
Şenes Erzik
Necdet Akbal

41.

Doğan Andaç
(Vekaleten)

09.10.1980

10.11.1980

 

40.

Mazhar Zorlu

25.07.1980

09.09.1980

V

Asbaşkan
Mehmet Üstünkaya

Yönetim Kurulu
Nazım Özbay
Turan Bolayır
Adnan Süvari
Sabri Tanık
Rıfat Dedeoğlu
Ünal Çakmaklı
Kemal Kaya
Halim Çorbalı
Mehmet Ercan

39.

 

İbrahim İskeçe (II)

23.01.1980

19.07.1980

V

Yönetim Kurulu
Ayhan Şarman
İbrahim Ceylan
İlhami Güleyman
İlhan Cavcav
Şevket Belgin
Ertuğrul Dilek
Yalçın Karadeniz
Nurhan Erkaya
Lemi Yerli
Süleyman
Özçalışkan
Akın Barhan
Mahmut Üçüncüoğlu
Zahit Akdağ
Semih Sevilen

38.

Cemal Saltık

13.03.1979

10.10.1979

Yönetim Kurulu
Ayhan Şarman
Dr. Alaaddin Yolaç
Dr. Günal Akbay
Ekrem Amaç
Dr. Melih Ilgaz
Nurhan Erkaya
Salih Erdem

37.

Güngör Sayarı

07.10.1978

27.01.1979

Yönetim Kurulu
Turgay Atasü
Atilla Elmas
Salih Erdem
İlhan Esen
Muzaffer Sipahi
Öner Özmen

36.

Sahir Gürkan

18.02.1978

09.09.1978

V

Yönetim Kurulu
Alp Yalman
Atilla Elmas
Ayhan Şarman
Burhanettin Türker
Erdoğan Şenay
Halim Çorbalı
Togay Bayatlı

 

35.

İbrahim İskeçe (I)

03.09.1977

17.02.1978

V

Yönetim Kurulu
Prof. Dr. Kaya Çilingiroğlu
Ali Şen
Ferit Şahin
Dr. Burhanettin Türker
Semih Sevilen
Hayri Yorgancıoğlu
Sabit Sabır
Yavuz Özkan

34.

Sabahattin Erman

23.07.1977

02.09.1977

V

Yönetim Kurulu
Fahri Somer
Saim Kavur
Erdoğan Şenay
Günaydın Özyurt
Salih Erdem
Temel Çağlayan
İnal Özver
Burhan Türker

33.

Füruzan Tekil

17.12.1976

01.07.1977

V

Asbaşkan
Adnan Süvari

Yönetim Kurulu
Prof. Dr. Tayyip Çalışlar
Dr. Suat Somer
Cihat Arman
Dr. Burhanettin Türker
Semih Sevilen
Ferit Şahin
Yavuz Özkan

32.

Hasan Polat  (II)

11.05.1970

15.10.1976

 V

Yönetim Kurulu
Raif Dinçkök
Dr. Tarık Özerengin
Aydın Saraçoğlu
Necdet Çobanlı
Nazım Özbay
Dr. Burhanettin Türker

31.

Orhan Şeref Apak (VII)

1969

21.03.1970

V

Asbaşkanlar
Ziya Ozan

Genel Sekreter
Dr. Tarık Özerengin

Yönetim Kurulu
Dr. Alaaddin Yolaç
Talha Altınbaşak
Fevzi Kaya
Zeki Çırpıcı

30.

Orhan Şeref Apak (VI)

1968

1968

V

Asbaşkan
Halim Çorbalı
Genel Sekreter
Dr. Tarık Özerengin

Yönetim Kurulu
Dr. Alaaddin Yolaç
Selahattin Almay
Fevzi Kaya
Zeki Çırpıcı

 

29.

Orhan Şeref Apak (V)

27.05.1965

1967

V

Asbaşkan
Ziya Ozan

Genel Sekreter
Dr. Tarık Özerengin


Yönetim Kurulu
Dr. Burhanettin Türker
Dr. Alaaddin Yolaç
Mazhar Zorlu
Selahattin Almay

 

28.

Muhterem Özyurt (II)

16.05.1964

27.05.1965

V

Asbaşkan
Dr. Selahattin Akel

Genel Sekreter
Rasim Minkari

Yönetim Kurulu
Adnan Süvari
Saim Kavur
Fevzi Kahya

27.

Orhan Şeref Apak (IV)

1962

1964

V

Asbaşkan
Suat Bolayır

Yönetim Kurulu
Ali Rıza Ertuğ
Burhan Türker
Faruk Ilgaz
Raşit Giray
Turan Barlas

 

26.

Orhan Şeref Apak (III)

1961

1962

V

Yönetim Kurulu
Burhan Türker
Raşit Giray
Turan Barlas
Fevzi Uman
Turgut Alpagot

25.

Bekir Silahçılar
(Vekaleten)

1961

1961

V

Yönetim Kurulu
Fevzi Uman
Nejat Turna
Fikret Altınel
Taha Altınbaşak
Dündar Karakaplan
Faik Gürer
Ertuğrul Malkoç

24.

Muhterem Özyurt  (I)

1960

1961

V

Yönetim Kurulu
Fevzi Uman
Fikret Altınel
Ertuğrul Malkoç
Dündar Karakaplan
Hayri Yorgancı
Eşfak Aykaç

23.

Faik Gökay

1959

1960

Asbaşkan
Muhterem Özyurt

Genel Sekreter
Fikret Altınel

Yönetim Kurulu
Necdet Erdem
Dürdar Karakaplan
Ertuğrul Malkoç

22.

Safa Yalçuk

1958

1959

V

 

21.

Orhan Şeref Apak (II)

1957

1958

V

 

20.

Hasan Polat  (I)

1954

1957

 V

 

19.

Ulvi Ziya Yenal (II)

1954

1954

V

 

18.

Orhan Şeref Apak (I)

1952

1954

V

 

17.

Mümtaz Tarhan (Vekaleten)

1952

1952

V

 

16.

Mehmet Arkan
(Vekaleten)

1952

1952

V

 

15.

Ulvi Ziya Yenal (I)

1949

1952

V

 

14.

Vildan Aşir Savaşır (Vekaleten)

 

1948

1949

V

 

13.

Sadi Karsan

 

1943

1948

V

 

 

12.

Ziya Ateş (Vekaleten)

 

1943

1943

V

 

11.

Danyal Akbel

 

 

1938

1943

V

 

Türk Spor Kurumu döneminde yalnız başkanlar seçildi, üyeler ise başkan tarafından belirlendi.

10.

Sedat Rıza İstek

 

1937

1938

V

 

9.

Hamdi Emin Çap (III)

1936

1937

V

 

Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı döneminde Federasyon başkan ve üyeleri kulüp temsilcilerinin oylarıyla seçildiler.

8.

Hamdi Emin Çap (II)

28.10.1933

1936

V

Kemal Halim Gürgen

Nüzhet Abbas Baba

7.

Hamdi Emin Çap (I)

08.01.1931

28.10.1933

V

Ahmet Şerafettin

Said Selahattin Cihanoğlu

Türk Spor Kurumu döneminde yalnız başkanlar seçildi, üyeler ise başkan tarafından belirlendi.

Türk Federasyonu

6.

Muvaffak Menemencioğlu (II)

09.09.1927

08.01.1931

V

Asbaşkan
Burhan Felek

Üyeler
Orhan Öktem
Ahmet Şerafettin
Abdullah Güz

Futbol Heyet-i Müttehidesi

5.

Muvaffak Menemencioğlu (I)

02.10.1926

09.09.1927

V

Asbaşkan
Kamil Rona

Üyeler
Orhan Öktem
Ahmet Şerafettin
Talat Bey

4.

Yusuf Ziya Öniş (IV)

18.09.1925

02.10.1926

V

Asbaşkan
Fethi Tahsin Başaran

Üyeler
Saim Turgut Aktansel
Ahmet Şerafettin
Sedat Rıza İstek

3.

Yusuf Ziya Öniş (III)

01.09.1924

18.09.1925

V

Asbaşkan
Hamdi Emin Çap

Üyeler
Fethi Tahsin Başaran
Saim Turgut Aktansel
Hüseyin Sami Coşar

2.

Yusuf Ziya Öniş (II)

23.04.1923

01.09.1924

V

Fethi Tahsin Başaran

Hamdi Emin Çap

Saim Turgut Aktansel

Orhan Öktem

Burhan Felek

Nasuhi Esat Baydar

Futbol Encümeni

Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı döneminde Federasyon başkan ve üyeleri kulüp temsilcilerinin oylarıyla seçildiler.

1.

Yusuf Ziya Öniş (I)

31.07.1922

23.04.1923

V

Otomobil Nuri

Hamdi Emin Çap

Orhan Öktem

Nasuhi Esat Baydar


V: Vefat eden TFF Eski Başkanları