Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nun 17.02.2015 Tarih ve 69 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.
1-Ordu Demir Spor Klb. hakkında; 26.01.2015 tarihinde oynanan Ordu Spor-Ordu Demir Spor Yerel U-17 Ligi play-off müsabakasında müsabaka esnasında sahadan çekilerek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3-0 hükmen mağlubiyet ve mevcut puanından 3 puan silinmesine,
2-A.Haydar DEMİR( Ordu Demir Spor Klb. İdr.) hakkında; 26.01.2015 tarihinde oynanan Ordu Spor-Ordu Demir Spor U-17 Ligi play-off müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunması nedeni ile taktiren ve teştiden 60 GÜN hak mahrumiyeti cezası verilmesine
3-Mersin Cam Spor Klb. hakkında; 01.02.2015 tarihinde oynanan Fomget Gençlik Spor- Mersin Cam Spor Kadınlar 1. Lig müsabakasında kadın idareci bulundurmayarak talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile tebligat akıbetinin beklenilmesine,
4-Mersin İdmanyurdu Spor Klb. hakkında;07.02.2015 tarihinde oynanan Gaziantep B.Ş.Bld.Spor-Mersin İdmanyurdu Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile İHTAR cezası verilmesine,
5-Toroslar Bld. Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Toroslar Bld.Spor-Adana Hadırlıgücü Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
6-44 Malatya Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Şehit Kamil Bld.Spor-44 Malatya Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 700 TL para cezası verilmesine,
7-Şehit Kamil Bld. Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Şehit Kamil Bld.Spor-44 Malatya Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 650 TL para cezası verilmesine,
8- Tekirdağ Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Tekirdağ Spor-Kozlu Bld. Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 700 TL para cezası verilmesine,
9-İzmir Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Uşak Sportif Gnç. Spor-İzmir Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 700 TL para cezası verilmesine,
10-Babaeski Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Edirne Spor Gnç.-Babaeski Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
11- Bartın Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Bartın Spor-Ulukavak Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
12-Serdivan Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Dİkilitaş Spor-Serdivan Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 650 TL para cezası verilmesine,
13-MKE Kırıkkale Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Keçiören Bağlum Spor-MKE Kırıkkale Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 650 TL para cezası verilmesine,
14- Diyarbakır 1968 Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Diyarbakır 1968 Spor- Hasköy Yıldız Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL, Doktor bulundurmayarak talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
15- Başkale Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Başkale Spor- Diyarbakır Yol Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 750 TL para cezası verilmesine,
16- Elazığ Yol Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Elazığ Yol Spor- Dersim Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
17- Elmasbahçeler Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Elmasbahçeler Spor- Altınova Bld. Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
18- Karadeniz Ereğli Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan KDZ Ereğli Spor- Ergene Velimeşe Spor BAL müsabakasında Doktor bulundurmayarak talimatlara aykırı harekette bulunması nedeni ile tebligat akıbetinin beklenmesine,
19-Sındırgı Bld. Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Sındırgı Bld. Spor- Atilla Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 600 TL para cezası verilmesine,
20- Aksaray Sanayi ve Gnç. Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Aksaray San. ve Gnç. Spor- Yeni Altındağ Bld. Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile tebligat akıbetinin beklenmesine,
21-Pazarcık Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Karaköprü Bld. Spor- Pazarcık Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 750 TL para cezası verilmesine,
22-Ünye Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Sinop Spor- Ünye Spor BAL müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 700 TL para cezası verilmesine,
23-Hatay Dumlupınar Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Hatay Dumlupınar Spor- Yahya Mazlum Eğitim Merk. Spor Kadınlar 3.Ligi müsabakasında müsabakaya gelmeyerek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3-0 hükmen mağlubiyet cezası ve mevcut puanından 3 puan silinmesine,
24-Kirazlı Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Çiftlik Gnç. Spor- Kirazlı Spor Düzce 1. Amatör Ligi müsabakasında müsabaka esnasında sahadan çekilerek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3-0 hükmen mağlubiyet ve mevcut puanından 3 puan silinmesine,
25-Cafer ŞİMŞEK hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Çiftlik Gnç. Spor- Kirazlı Spor Düzce 1. Amatör Ligi müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunması nedeni ile takdiren ve teşdiden 60 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine,
26-Albimo Alanya Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Albimo Alanya Spor-Samsun Spor Elit Akademi U-19 müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile İHTAR verilmesine,
27-Şanlıurfa Spor Klb. hakkında; 03.01.2015 tarihinde oynanan Yeni Malatya Spor-Şanlıurfa Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-15 müsabakasında talimatlara aykırılıktan dolayı savunma istenmesine, Teknik Sorumlu Fadıl ÇİÇEK hakkında resen soruşturma açılıp savunmasının istenmesine,
28-İsmail HOROZ (Şanlıurfa Spor Klb. Fut.) hakkında; 03.01.2015 tarihinde oynanan Yeni Malatya Spor-Şanlıurfa Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-15 müsabakasında talimatlara aykırılıktan dolayı savunma istenmesine, (13.02.2015 Tedbirli),
29-Murat BAKIRCILAR (Şanlıurfa Spor Klb. Yön.) hakkında; 03.01.2015 tarihinde oynanan Yeni Malatya Spor-Şanlıurfa Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-15 müsabakasında talimatlara aykırılıktan dolayı savunma istenmesine, (13.02.2015 Tedbirli),
30- Şanlıurfa Spor Klb. hakkında; 15.11.2015 tarihinde oynanan Gaziantep Spor-Şanlıurfa Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-15 müsabakasında talimatlara aykırılıktan dolayı savunma istenmesine,
31-İsmail HOROZ (Şanlıurfa Spor Klb. Fut.) hakkında; 15.11.2015 tarihinde oynanan Gaziantep Spor-Şanlıurfa Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-15 müsabakasında talimatlara aykırılıktan dolayı savunma istenmesine (13.02.2015 Tedbirli),
32-Fadıl ÇİÇEK (Şanlıurfa Spor Klb. Tek.Sor.) hakkında; 15.11.2015 tarihinde oynanan Gaziantep Spor-Şanlıurfa Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-15 müsabakasında talimatlara aykırılıktan dolayı savunma istenmesine (13.02.2015 Tedbirli),
33-Görkem AYDOĞAN (Sancaktepe Bld. Spor Klb.Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Sancaktepe Spor-Kocaelibirlik Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında rakip takım oyuncusuna sözle hakarette bulunması nedeni ile 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (09.02.2015 Tedbirli),
34-Serhat ŞENSOY (Kocaeli Birlik Spor Klb.Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Sancaktepe Spor-Kocaelibirlik Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında rakibe kuraldışı harekette bulunması nedeni ile 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (09.02.2015 Tedbirli),
35-Hasancan BİRİNCİ (Gölcük Spor Klb.Fut.) hakkında; 07.02.2015 tarihinde oynanan Gölcük Spor-Balıkesir Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-14 müsabakasında sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeni ile 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (09.02.2015 Tedbirli),
36-Hulusi UZUNER (Gölcük Spor Klb.İdr.) hakkında; 07.02.2015 tarihinde oynanan Gölcük Spor-Balıkesir Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-14 müsabakasında eylemi nedeni ile savunma istenmesine (09.02.2015 Tedbirli),
37-Bursa Nilüfer Spor Klb. hakkında; 07.02.2015 tarihinde oynanan Darıca G.Birliği Spor-Bursa Nilüfer Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-14 müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine,
38-TKİ Tavşanlı Linyit Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan İnegöl Spor-TKİ Tavşanlı Linyit Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında aynı hafta içerisinde farklı yaş guruplarında oyuncuyu oynaması ile talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine,
39-Kubilay YILDIRIM (TKİ Tavşanlı Linyit Spor Klb.Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan İnegöl Spor-TKİ Tavşanlı Linyit Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında aynı hafta içerisinde farklı yaş guruplarında oynaması ile talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine (09.02.2015 Tedbirli),
40-Onur TOP (TKİ Tavşanlı Linyit Spor Klb.Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan İnegöl Spor-TKİ Tavşanlı Linyit Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında aynı hafta içerisinde farklı yaş guruplarında oynaması ile talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine (09.02.2015 Tedbirli),
41-Oğuz AKALIN (TKİ Tavşanlı Linyit Spor Klb.Tek.Sor.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan İnegöl Spor-TKİ Tavşanlı Linyit Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-17 müsabakasında aynı hafta içerisinde farklı yaş guruplarında oyuncuyu oynatması ile talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine (09.02.2015 Tedbirli),
42-Kocaeli Birlik Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Kocaeli Birlik Spor-Sancaktepe Bld. Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-16 müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine,
43-Sancaktepe Bld. Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Kocaeli Birlik Spor-Sancaktepe Bld. Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-16 müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine,
44-Berke TULPAR (Kocaeli Birlik Spor Klb. Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Kocaeli Birlik Spor-Sancaktepe Bld. Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-16 müsabakasında topsuz alanda rakibe kuraldışı harekette bulunulması nedeni ile 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (09.02.2015 Tedbirli),
45-Fatih KIRAÇ (Sancaktepe Bld. Spor Klb. Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Kocaeli Birlik Spor-Sancaktepe Bld. Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-16 müsabakasında tahrik altında topsuz alanda rakibe kuraldışı harekette bulunulması nedeni ile 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (09.02.2015 Tedbirli),
46-Karşıyaka Gençlik Spor Klb. İTİRAZI hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Karşıyaka Gnç. Spor-Gazikent Spor 1. Amatör Lig müsabakasında dosyanın incelemeye alınmasına,
47-Ramazan KİRAZ (Gazikent Spor Klb. Fut.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Karşıyaka Gnç. Spor-Gazikent Spor 1. Amatör Lig müsabakasında eksik evrakların tamamlanarak dosyanın incelemeye alınmasına, savunmasının istenmesine,
48-Müslüm AKARSLAN (Gazikent Spor Klb. İdr.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Karşıyaka Gnç. Spor-Gazikent Spor 1. Amatör Lig müsabakasında eksik evrakların tamamlanarak dosyanın incelemeye alınmasına, savunmasının istenmesine,
49-Gazikent Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Karşıyaka Gnç. Spor-Gazikent Spor 1. Amatör Lig müsabakasında eksik evrakların tamamlanarak dosyanın incelemeye alınmasına,
50-Bayrampaşa Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Bayrampaşa Spor-Gölcük Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-19 müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine,
51-Zara Bld. Spor Klb. hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Zara Bld. Spor- Kazan Bld. Spor BAL müsabakasında Doktor bulundurmayarak talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 500 TL para cezası verilmesine,
52-Fethiyespor Klb. (T.Hal.) hakkında; 08.02.2015 tarihinde oynanan Turgutluspor- Fethiyespor Coca Cola Bölgesel Gelişim U 19 müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile İHTAR cezası verilmesine,
53-Muharrem Burak BİÇER (Kırklareli Spor Klb. Fut.) hakkında; 31.01.2015 tarihinde oynanan Kırklareli Spor-Kocaeli Birlik Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-19 müsabakasında rakibe sözle hakarette bulunması nedeni ile 2 resmi müsabakadan men, ihraç sonrası hakeme sözle hakarette bulunması nedeni ile 3 resmi müsabakadan men TOPLAM 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (02.02.2015 Tedbirli),
54-Kırklareli Spor Klb. hakkında; 31.01.2015 tarihinde oynanan Kırklareli Spor-Kocaeli Birlik Spor Bölgesel Gelişim Ligi U-19 müsabakasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile İHTAR cezası verilmesine,
Karar Verilmiştir.
Av.Tacar ÇAĞLAR Amt.Fut.Dis.Krl.Bşk.
NOT : Amatör Futbol Disiplin Kurulu kararlarına karşı yapılacak itiraz bedeli ile
Kurulun vermiş olduğu para cezalarının Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 1.Levent Ticari Şubesi 186-6297253 no'lu hesaba "itiraz bedeli veya para cezası bedelinden hangisinin olduğu" açıklaması ile birlikte yatırılması gerekmektedir.
İtiraz dilekçesinde, iletişim bilgilerinin mutlaka yer almasına dikkat edilmelidir.