TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Faruk Baştürk'ü saygı ve özlemle anıyoruz 22.03.2020
Faruk Baştürkü saygı ve özlemle anıyoruz

Federasyonumuza uzun yıllar hizmet veren, ülkemizin önde gelen spor hukukçularından, dostumuz, çalışma arkadaşımız TFF Baş Hukuk Müşaviri Av. Faruk Baştürk'ü, vefatının beşinci yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Merhum Baştürk, Federasyonumuz bünyesinde 2008 yılında Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Koordinatörü olarak göreve başlamış olup, 13 Mart 2012 tarihinde TFF Baş Hukuk Müşaviri olarak atanmıştır. Bu görevini ve UEFA Disiplin Müfettişliği görevini vefat ettiği 22 Mart 2015 gününe kadar başarıyla yürütmüştür.

Av. Faruk Baştürk'ün 2007 yılında kitap olarak yayımlanan "İş Hukukunda Profesyonel Futbolcu" adlı yüksek lisans tezinin yanı sıra doktora tezi olarak hazırladığı "Uluslararası Spor Federasyonlarında İş Sözleşmesinden Doğan Uyuşmazlıkların Çözümü: FIFA ve FIBA Örneği" adlı çalışması, vefatından sonra 2017 yılında kitap haline getirilerek yayımlanmıştır. Av. Faruk Baştürk, İsviçre ve Fransa'da çeşitli üniversitelerde, Spor Hukuku Enstitülerinde çalışmalarda bulunmuştur.

Evli ve bir çocuk babası olan Av. Faruk Baştürk'ün anısı, Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde adına kurulan kütüphanede yaşatılıyor.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.