TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Down Sendromlular, Trisome Games 2020'ye hazırlanıyor 19.11.2019
Down Sendromlular, Trisome Games 2020ye hazırlanıyor
Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında desteklediği, Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Özel Sporcular Down Sendromlular Milli Takımı, Kocaeli'de 18 Kasım 2019 tarihinde kampa girdi.
 
Özel Sporcular Down Sendromlular Milli Takımı, 31 Mart-7 Nisan 2020 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşecek ve 'Down Sendromlu sporcuların olimpiyat oyunları' olarak kabul edilen Trisome Games 2020 için çalışmalarını 25 Kasım'a kadar sürdürecek.
 
Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ise, konuya dair şu sözleri kaydetti; "2018 yılında Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ile yapmış olduğumuz stratejik iş birliği neticesinde ülkemizde ilk kez başlatılan Down Sendromlular Futbolu, Avrupa Futsal Şampiyonası'ndan sonra şimdi de 2020 Mart sonunda Antalya'da yapılacak Trisome Game Olimpiyatları ile devam edecek. Oyunların hazırlığı süresince dönem dönem TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde de kamp yapacak millilerimizin başarılı olması için TFF olarak her türlü desteği vereceğiz."

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.