TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Başkan Servet Yardımcı ve Kuntz, Sesi Görenler Millî Takımı ile bir araya geldi 8.05.2022
Başkan Servet Yardımcı ve Kuntz, Sesi Görenler Millî Takımı ile bir araya geldi
Geri
İleri
TFF Başkanı Servet Yardımcı ve A Millî Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Görme Engelliler (Sesi Görenler) Futbol Millî Takımı ile Riva'da buluştu. 

İtalya'da önümüzdeki ay yapılacak Avrupa Şampiyonası finalleri hazırlıkları kapsamında, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kampta bulunan Millîlerimiz ile gerçekleşen görüşmede A Millî Takım Yardımcı Antrenörü Kenan Koçak da yer aldı. 

Başkan Servet Yardımcı, engelli futbolunda Türkiye'nin dünyada ve Avrupa'da marka haline geldiğini belirterek, Sesi Görenler Millî Takımına başarı diledi. Yardımcı, "Sizler elde ettiğiniz derecelerle ülkemizi daima gururlandırıyorsunuz. Avrupa Şampiyonası'nda en iyi şekilde bizleri temsil edeceğinize ve 2024 Olimpiyatlarına katılma hakkı kazanacağına inanıyorum" dedi. Kuntz da başarı temennisi ile birlikte Sesi Görenler ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu belirtti. 

Yardımcı ve Kuntz, daha sonra Millîler ile hatıra fotoğrafı çektirdi. 

2015 yılında İngiltere'de düzenlenen Avrupa Şampiyonasında birinci olan Sesi Görenler Millî Takımımız, İtalya'da dereceye girerek, Fransa'nın ev sahipliği yapacağı 2024 Paralimpik Oyunlarına katılmayı amaçlıyor.
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.