TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Ok: "Türk hakemleri yeni sezona hazırdır" 29.07.2007
Ok: "Türk hakemleri yeni sezona hazırdır"

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) 2007-2008 sezonu hakem hazırlık kampının son gününde, Süper Lig hakem ve yardımcı hakemleri, atletik testlere tabi tutuldu.

Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Sahası'nda yapılan testlerde, hakemlerin her biri önce 40 metre mesafede 6 kez koştu. Hakemler daha sonra 5'erli gruplar halinde, kısa dinlenme aralıklarının olduğu 150 metrelik parkurlarda 20 kez koşu yaptı.

Bu arada 40 metre koşu sırasında Süper Lig yardımcı hakemlerinden Mustafa İspiroğlu, sağ baldırından sakatlanarak testleri tamamlayamadı.

Fiziksel yeterlilik testlerini, MHK Başkanı Hilmi Ok da izledi.

OK: ''HAKEMLERİMİZ HAZIR''

MHK Başkanı Hilmi Ok, Türk hakemlerinin yeni sezona hazır olduklarını söyledi.

Hakemlere uygulanan testler sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ok, 2007-2008 sezonuna hakemleri hazırlamak için Riva'da kamp yaptıklarını belirterek, ''İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Hakemlerimize bugün de testler uygulandı. Hakemlerimiz yeni sezona hazırdır ve başarılı maçlar yöneteceklerdir'' dedi.

Yeni sezonda uygulanması planlanan hakemlerin telsiz kullanması uygulamasına da değinen Ok, ''Kampta hakemlerimiz telsizleri çok rahat kullandı. Futbol Federasyonu'na telsizlerin bir an önce kullanılması için yazı yazdık, ancak bu telsizler sadece Fransa'da bir şirket tarafından üretiliyor. Biz istekte bulunduk. Eğer yetişirse ligin ilk haftasında kullanabiliriz'' diye konuştu.

Ok, yeni sezonda kulüp yöneticilerine bir mesajı olup olmadığının belirtilmesi üzerine, ''Yöneticilerimiz olumlu konuşursa daha iyi olacağını düşünüyorum. Hataları tabii ki söyleyecekler, ancak moral bozacak şekilde beyanat vermezlerse çok daha iyi olur'' dedi.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.