TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem Yaz Semineri başladı 6.08.2018
Süper Lig Hakem ve Yardımcı Hakem Yaz Semineri başladı
Geri
İleri

Merkez Hakem Kurulu 2018 - 2019 Sezonu Yaz Seminerinin 2. Etabı olan SLH ve SLYH semineri NG Sapanca Otel'de başladı.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu açılış konuşmasında "Türk Futbolu VAR'lı dönemi Süper Kupa Final müsabakasıyla başlamıştır. Bu seminerin içeriği de VAR sistemine göre şekillendirildi ve çoğu konular hakem ve yardımcı hakemlerin birlikte takip etmesini gerektirdi. Bir yılı aşkın süredir çalışmamıza ve 180 kez test etmemize rağmen yine de eksiklerimiz ve hatalarımız olacaktır. Bunları kısa sürede değerlendirip deneyimimizi üst seviyeye çıkaracağız. Önemli olan sahada hakemin başarısıdır. VAR'ın başarısının temeli de protokole uymaktır. Futbol kamuoyu VAR konusunda bizlere makul toleransı ve krediyi gösterecektir. VAR'ın dışında işlenecek konuları da dikkatle takip etmenizi istiyorum. Yeni futbol sezonunda sizlere başarılar diliyorum" dedi.

Seminer, video yardımcı hakem ile ilgili yapılan hatırlatmalar ile başladı. Ayrıca Hawk-Eye Operatörü Doğa Sağıroğlu VAR operatörlüğünü içeren teknik detayları hakemlere aktardı. MHK'nin Eğitimden Sorumlu üyesi Murat Ilgaz ve UEFA Türkiye Hakem Konvansiyon Sorumlusu ve UEFA Eğitimcisi Jorn West Larsen eğitimler verdi.

Prof. Dr. Ali Kızılet ve Dr. Tuba Kızılet Bozdoğan nezaretinde hakemlere geçtiğimiz günlerde tamamlamış oldukları FIFA Atletik Test sonuçları ile ilgili geri bildirim yapıldı.

İlk gün, yapılan saha çalışmaları ile sona erecek.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.