TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
MHK ve Hakem Akademisi İşbirliği ile CORE Kampı Düzenlendi 22.03.2023
MHK ve Hakem Akademisi İşbirliği ile CORE Kampı Düzenlendi

UEFA'nın "Centre of Refereeing Excellence (CORE)" projesi kapsamında başlattığı ve Hakem Akademisi'nin bir parçası olan CORE eğitiminin kamp aşaması, 16-17 Mart 2023 tarihlerinde TFF Riva Tesisleri'nde Hakem Akademisi Danışmanı Oğuz Sarvan koordinatörlüğünde ve CORE kamplarına ilk kez katılan ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından seçilen 8 ikinci lig hakeminin katılımı ile gerçekleştirildi.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Prof. Dr. Lale Orta'nın Romanya'da UEFA Hakem Sempozyumunda olmasından dolayı, eğitimin açılışını MHK PMİK üyesi Ahmet İbanoğlu gerçekleştirdi.

CORE Eğitim Kampında ülkemizdeki deprem felaketini yaşayan Hatay, Adıyaman ve Malatya illerinin İl Hakem Kurulu Başkanları da Merkez Hakem Kurulu'nun daveti ile kampa katılım gösterdiler.

İkinci lig hakemlerinin yer aldığı CORE eğitimi kapsamında;

• UEFA eğitimlerinde aktarılan en son talimatlar, yerel kliplerle çeşitlendirilerek, mümkün olduğunca analiz ve sohbet ortamı oluşturularak katılımcılara farklı eğitmenler tarafından aktarıldı.

• Hakem Akademisi kapsamında; hakemlerin kişisel gelişim ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla Dr. Sema Özer Özdemir tarafından iletişim konusunda katılımcı hakemlerimize katılımcı eğitim verildi.

• Saha uygulamalarından kurgulanan pozisyonlardan yola çıkılarak, hakemlerin ilgili pozisyonlar için verdikleri kararlardan alınan görüntülerle oluşturulan video analiz ve geri bildirim çalışmaları ile hakemlerin performansları daha detaylı şekilde incelendi. Ayrıca hakemlerin kişisel gelişimleri ve analizleri için de önemli bir çalışma fırsatı yaratıldı.

• CORE programının son aşaması olan müsabaka yönetimi ise, ikinci ligde görev alacak olan hakemlerin atanacakları ilk müsabakalarında izlenmeleri ve bu maçlarla ilgili kendileriyle analiz yapılarak geri bildirimde bulunulması ile tamamlanacaktır.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız