TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
Gelişim Ligleri Finallerinde VAR Hakem Kampı Gerçekleşti 19.04.2023
Gelişim Ligleri Finallerinde VAR Hakem Kampı Gerçekleşti
Geri
İleri
TFF Futbol Gelişim Departmanı tarafından Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde organize edilen Gelişim Ligleri Finalleri'nin tüm müsabakalarında VAR sistemi uygulanmaktadır. Merkez Hakem Kurulu (MHK); bu organizasyonun ilk etabında 10 ikinci lig hakemi ve 10 ikinci lig yardımcı hakemi görevlendirmiştir. Bu hakemlerimiz ilk etap maçları boyunca (12 Nisan-18 Nisan 2023 tarihleri arasında) hakem kampı programına dahil olmuştur. Programda; yönetici olarak MHK üyesi, VAR eğitimlerinin sağlanması için 2 VAR koçu, hakem eğitimlerinin gerçekleşmesi için hakem koçu, antrenman düzeni için fiziksel departman antrenörü kamp boyunca hakemlerimizle çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Bu kapsamda hakemler, Video Yardımcı Hakemlik konusunda teorik eğitim alarak, simulasyon eğitimleri ve canlı oynanan maçlarda online çalışmalar yapmışlardır. Oynanan maçlar sonrası belirlenen kliplerle de tüm katılımcı hakem ve yardımcı hakemlere VAR ve hakemlik konularında koçlar tarafından eğitimler gerçekleştirilmistir. Katılımcı hakemler; hem VAR sistemli canlı maç yöneterek, hem de VAR ve AVAR görevi alarak VAR sistemi konusunda deneyim kazanmışlardır.

12 Mayıs 2023 tarihine kadar Antalya'da devam edecek olan Gelişim Ligleri Finalleri'nde; MHK tarafından, 48 ikinci lig hakemi ve 48 ikinci lig yardımcı hakemi ataması yapılacaktır. Organizasyonda görev alacak hakemlerin VAR konusundaki güncellemeleri sağlanarak, VAR sertifikalandırmaları da gerçekleşmiş olacaktır.

Geri
İleri