TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
MHK Eylül Ayı Eğitim Çalışmaları Gerçekleştirildi 25.09.2023
MHK Eylül Ayı Eğitim Çalışmaları Gerçekleştirildi
Geri
İleri
Merkez Hakem Kurulu (MHK) Eylül ayı eğitim çalışmaları 19-23 Eylül 2023 tarihleri arasında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde çeşitli teknik çalışmalar ve saha uygulamaları ile gerçekleştirildi.

19-20 Eylül 2023 tarihlerinde MHK üyelerinin yanı sıra; TFF hakem ve VAR danışmanları Hugh Dallas ve Pawel Gil, TFF Hakem Fitnes Danışmanı Prof. Dr. Werner Helsen, TFF Yardımcı Hakem Koçu Tarık Ongun, Hakem Akademisi Danışmanı Oğuz Sarvan, Süper Lig hakemleri, A klasman hakemleri, VAR kadrosu, FIFA kadın hakemlerinin katılımıyla eğitim semineri ve antrenman uygulamaları yapıldı.

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun açılış konuşmasından sonraki seanslarda; MHK ve TFF Hakem Danışmanı Hugh Dallas'ın birlikte seçtiği güncel kliplerden oluşan farklı konu başlıklarındaki sunumlar ile seminerin eğitim kısmı da gerçekleştirilmiştir. TFF Hakem Fitnes Danışmanı Prof. Dr. Werner Helsen koordinasyonunda ise hakemlerimiz rekreatif saha çalışmaları ve antrenmanları yapmıştır.

Bu eğitim etkinlikleri çerçevesinde, TFF VAR Eğitim Danışmanı Pawel Gil 21-22-23 Eylül 2023 tarihlerinde farklı gruplarda hakemlerle teorik ve simulasyon VAR çalışmalarını gerçekleştirdi. TFF Riva tesislerinde Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig maçlarını izledikten sonra, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve VAR Koordinatörü Tolga Özkalfa koordinasyonuyla, maçlardan sonra VAR/AVAR'a atanan hakemler ile maçların analizi yapılarak, UEFA standartlarında VAR geri bildirimleri sağlandı.

Seminere katılan hakemlerimizin ve MHK üyelerimizin ayakta alkışlayarak karşıladıkları; İtalya'da Eylül ayında organize edilen Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Down Futsal Milli Takımı futbolcularını ve yöneticilerini MHK Başkanımız tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve hakemlerimiz tarafından imzalı hakem formasını kendilerine takdim etti.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın; TFF Engelliler Kurulu Koordinasyon Başkanı Ömer Gürsoy, MHK'ye ve görev alan hakemlere bu tür sosyal sorumluluk projelerine destek verdikleri için teşekkür ederek, başarılar diledi.
Geri
İleri