TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
TFF Hakem Akademisi, 5 İlde Aday Hakem Kursları Gerçekleştirdi 22.04.2024
TFF Hakem Akademisi, 5 İlde Aday Hakem Kursları Gerçekleştirdi
TFF Hakem Akademisi, 15-21 Nisan haftasında 5 ilde daha Aday Hakem Kursları açarak illerdeki hakem ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyetlerine devam etti. 

Malatya, Uşak, Afyon, Yalova ve Elazığ illerinde yeni hakem olabilme heyecanıyla başvuru yapan adaylar hafta başından itibaren 17 kural, atletik performans ve psikolojik performans sunumlarının yer aldığı online eğitim içeriklerini aldılar. 20 Nisan Cumartesi günü 5 ilde toplam 165 kişiye, Hakem Eğitimcileri tarafından yüz yüze eğitim verildi. Eğitimin sonunda eşzamanlı olarak Turkcell EduBiz sistemi üzerinden 50 soruluk sınava tabi tutulan adaylardan, 60 ve üzeri puan alan isimler, 21 Nisan Pazar günü saha uygulaması ve atletik testin yer aldığı son aşamaya geçebilmek için çaba sarf ettiler. Saha aşamasında ise erkeklerde 2200, kadınlarda 1600 metreyi 12 dakika içerisinde koşmayı başaran isimler, Aday Hakem olarak hakemlik kariyerlerine başlamaya hak kazandı.

Hakem Akademisi'nin MHK ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği Aday Hakem Kursları, ilerleyen haftalarda farklı illerde gerçekleştirilmeye devam edecek.

Eğitimin sonunda eşzamanlı olarak Turkcell EduBiz sistemi üzerinden 50 soruluk sınava tabi tutulan adaylardan, 60 ve üzeri puan alan isimler 21 Nisan Pazar günü saha uygulaması ve atletik testin yer aldığı son aşamaya geçebilmek için çaba sarf ettiler.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız