TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi dostluk maçı düzenlendi 15.04.2019
2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi dostluk maçı düzenlendi
Geri
İleri
Dünyanın en tanınmış rallilerinden birisi olan ve bu yıl 14.'sü Göbeklitepe temasıyla düzenlenecek 2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi etkinlikleri kapsamında düzenlenen dostluk maçı, Türkiye ile Almanya eski milli futbolcuları ve ünlü isimlerin katılımıyla Almanya'da yapıldı.
 
Duisburg FSV Stadı'nda gerçekleşen maçta, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren'in katkılarıyla oluşturulan ve eski milli futbolcular Yıldıray Baştürk, Ahmet Dursun, Hasan Kabze, Sinan Kaloğlu ile eski futbolcular Metin Diyadin, Faruk Atalay, kadın milli futbolcu Bilgin Defterli'nin yanı sıra Europa Orient & Doğu Batı Dostluk Rallisi Türk katılımcılarının yer aldığı ve Yılmaz Vural'ın teknik direktörlüğünü yaptığı takım Türkiye'yi temsil etti.
 
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yanı sıra Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜVTÜRK, AFAD, UNESCO-Göbeklitepe 2019, Dünya Açlık Örgütü, BUGA ve FSV-Duisburg tarafından desteklenen organizasyonda Alman karmasında Ivan Klasnic, Domi Kumbela, Michael Hanke, Klaus Reitmeier, Bachirou Salou gibi önemli futbolcular ile ünlü isimler forma giydi. Dostluk maçı 7-7 sona erdi.
 
Europa Orient Rally Başkanı Wilfried Gehr, Europa Orient Rally Başkan Yardımcısı ve Doğu Batı Dostluk Rallisi Başkanı Nadir Serin, iki ülke arasındaki dostluğu daha da perçinlemeyi amaçlayan maçla dostluk ve yardımseverliğin güzel bir örneğinin sunulduğunu belirtti. Organizasyondan edilen gelir yardım kuruluşlarına bağışlanacak. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılını Göbeklitepe yılı olarak belirlemesi üzerine büyük bölümü Türkiye'de geçen 2019 Avrupa Orient Dostluk ve Barış Rallisi'nin ana merkezinin Şanlıurfa olmasına karar verilmişti. Rallinin Türkiye ayağının startının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle verilmesi planlanırken, ilk rotası da 19 Mayıs'ta Samsun'da olacak şekilde belirlendi.
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.